PGE Skra Bełchatów po dobrym meczu zdobywa punkt z Jastrzębskim Węglem

2020-12-23 23:35:05

PGE Skra Bełchatów przegrała po tie-breaku z Jastrzębskim Węglem w swoim trzynastym meczu PlusLigi w tym sezonie. Po dobrym meczu bełchatowianie wywalczyli jeden punkt.

PGE Skra Bełchatów w tym sezonie gra nierówno i dobre mecze przeplata ze słabymi, jak ten ostatni w Nysie. Tego czwartkowego, choć nie udało się wygrać, to jednak należy zaliczyć do meczów bardziej udanych. Jastrzębie w tym sezonie może się podobać, toteż oglądaliśmy ciekawe spotkanie.

PGE Skra zaczęła bardzo dobrze w ataku i bloku. Mecz na dobre rozkręcił się w drugim secie, gdzie obie drużyny szalały na zagrywce. Po dwóch partiach był remis i zapowiadała się walką o każdy punkt do samego końca.

Tak też było, choć jastrzębianie bliscy byli wygranej za trzy punkty. Skórę PGE Skrze w czwartym secie uratował świetnymi zagrywkami Milad Ebadipour. Niestety w tie-breaku lepiej ciśnienie wytrzymali gospodarze i to oni wygrali 3:2.

- Graliśmy z jedną z najlepszych drużyn w Polsce, która jest w czołówce, jeśli chodzi o zagrywkę i blok. Nie było łatwo przyjąć wszystkie piłki perfekcyjnie. Staraliśmy się naciskać na rywala, ale taka jest siatkówka: jedni wygrywają, drudzy przegrywają - skomentował Ebadipour. - Podczas meczu wszystko jest możliwe, wiele może się zdarzyć. Mogliśmy przegrać 1:3, ale ta końcówka to nie tylko moja zasługa - podkreśla Irańczyk. - Ja jestem jednym z dwunastu graczy. Byliśmy drużyną. Świetną pracę wykonali też blokujący.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:21, 25:22, 21:25, 15:8)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Fornal, Szalacha, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Tervaportti, Szymura
PGE Skra: Łomacz, Sander, Kłos, Petković, Ebadipour, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Mitić, Milczarek, Huber.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222791 odwiedzin