PGE Skra Bełchatów zagra o Puchar Lecha Kaczyńskiego

2020-12-16 11:57:59

PGE Skra Bełchatów zagra o Puchar Lecha Kaczyńskiego

PGE Skra Bełchatów zagra o Puchar Lecha Kaczyńskiego i to jeszcze w tym roku. Mimo bardzo napiętej końcówki roku żółto-czarni wezmą udział w towarzyskim turnieju. Co ciekawe, jedną z turniejowych gier będzie... ligowy mecz z Cerrad Czarnymi Radom.

PGE Skra Bełchatów ma mocno napięty kalendarz w końcówce roku. Jeszcze przed świętami żółto-czarni zagrają trzy mecze PlusLigi. Dzisaj, w czwartek 16 grudnia o godz. 17:30 PGE Skra podejmuje Indykpol AZS Olsztyn. W niedzielę, 20 grudnia bełchatowianie zagrają na wyjeździe ze Stalą Nysa, a tuż przed świętami, 23 grudnia również na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Natomiast po świętach, 29 grudnia we własnej hali PGE Skra podejmie Cerrad Czarnych Radom.

I ten mecz, oprócz stawki jaką będą ligowe punkty, będzie też częścią w Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który odbędzie się w Częstochowie. Będzie to półfinał tego towarzyskiego turnieju. W drugim półfinale, już pod Jasną Górą zmierzą się pierwszoligowy Exact Systems Norwid Częstochowa oraz plusligowy MKS Będzin.

Zwycięzcy tych meczów tradycyjnie zagrają w wielkim finale, który zaplanowano na dzień później, na godz. 17.30. Dwie i pół godziny wcześniej przegrani zmierzą się w spotkaniu o trzecie miejsce. To oznacza, że dzień przed sylwestrem PGE Skrę czeka jeszcze jeden mecz. Na huczną sylwestrową zabawę raczej też w obozie "Energatycznych" nie będzie miejsca i to nie tylko z uwagi na pandemiczne restrykcje. Już 3 stycznia PGE Skra gra kolejny mecz ligowy, na wyjeździe z GKS Katowice.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222737 odwiedzin