27-letni działacz Zjednoczonej Prawicy szefem rady GKS Bełchatów. To ekspert od... Rosji

2020-12-15 22:28:07

27-letni działacz Zjednoczonej Prawicy szefem rady GKS Bełchatów. To ekspert od... Rosji

GKS Bełchatów ma nową radę nadzorczą. Jej szefem został Alan Paczuszka, zaledwie 27-letni działacz związany ze Zjednoczoną Prawicą. Został wybrany w konkursie.

GKS Bełchatów nie miał rady nadzorczej, czyli podstawowego organu decyzyjnego w spółce akcyjnej od lipca, kiedy to rezygnację złożyli jej dotychczasowi członkowie, m.in. związani z bełchatowskim futbolem. Nie jest tajemnicą, że chętnych na uzupełnienie wakujących miejsc w radzie nie było. Dopiero z nastaniem nowych władz w EKS Skrze Bełchatów, stowarzyszeniu będącym głównym właścicielem GKS, ogłoszono konkurs na członków tego gremium.

Przesłuchania kandydatów odbyły się w poniedziałek, a we wtorek na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy GKS Bełchatów SA wybrano nową radę nadzorczą GKS Bełchatów. Jej przewodniczącym został Alan Paczuszka. To 27 latek, pochodzący z Pabianic i rzekomo związany ze zgierskim PiS. Jest prezesem Fundacji Wyszechradzkiej. Głośno zrobiło się o niej dwa lata temu, kiedy prowadzona przez Alana Paczuszkę Fundacja zorganizowała w Krakowie „Forum Prawo Dla Rozwoju – Law 4 Growth”, w którym udział wzięli czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy. Szeroko pisał o tym portal OKO.press. Fundacja Alana Paczuszki za organizację dwudniowej imprezy miała otrzymać ponad 1,3 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości, który nadzoruje minister resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Do organizacji Forum dołożyły się też spółki Skarbu Państwa.

Na Facebooku można też znaleźć oferty, w których Alan Paczuszka wystawia do sprzedaży... maseczki ochrone. 7 tys. sztuk, po 4,90 zł netto...

Alan Paczuszka jest też znany ze swojej znajomości tematyki... rosyjskiej. Napisał książkę "Rosyjskie służby specjalne czyli jak rozbić państwo". 166 stron w miękkiej oprawie można nabyć niedrogo w sieci (spokojnie, nie wystawimy szefowi rady nadzorczej GKS faktury za promocję książki, usatysfakcjonuje nas, jeśli będzie równie operatywny jak w swojej Fundacji, w załatwianiu finansowania dla GKS).

Do rady nadzorczej GKS Bełchatów powołani zostali także Ewelina Szczesek i Marek Grzesiak. Ewelina Szczesek zawodowo związana jest z PGE Dystrybucja w Łodzi, gdzie jeszcze niedawno prezesem był Zbigniew Fałek, obecnie prezes EKS Skra Bełchatów (czyli większościowy właściciel GKS) i wiceprezes PGE GiEK SA.

W najbliższych dniach rada nadzorcza powinna powołać zarząd GKS Bełchatów. Na wtorkowym posiedzeniu walnego zgromadzenia akcjonariuszy GKS przyjęto rezygnację z funkcji prezesa klubu Wiktora Rydza.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222784 odwiedzin