GKS Bełchatów przegrał ostatni mecz w tym roku

2020-12-12 15:45:29

GKS Bełchatów porażką zakończył, historycznie najtrudniejszy dla siebie rok. W ostatnim pojedynku ligowym 2020 roku "Brunatni" przegrali z Puszczą Niepołomice 0:2.

Po zbudowanej na prędce drużynie, która zachwyciła piłkarską Polskę w połowie rundy, odbierała punkty lepiej zorganizowanym klubom, niewiele już zostało. Piłkarze GKS bardziej niż grą dziś zajmują się łataniem domowych budżetów.

Trudno powiedzieć, czy popełniane błędy wynikały z braku koncentracji. W każdym razie znów już na początku GKS stracił gola. Po wrzucie z autu niefortunnie piłkę głową starał się wybić Seweryn Michalski, który zamiast nad bramką, trafił do własnej bramki.

W pierwszej połowie najbliżej wyrównania był Waldemar Gancarczyk, który z dystansu strzelił w słupek. W drugiej połowie także strzał z dystansu był najgroźniejszą akcją "Brunatnych", kiedy z trudem strzał Michała Pawlika obronił bramkarz gości.
Niestety na składne akcje zakończone groźnymi sytuacjami GKS nie miał w sobotę pomysłu. Puszcza też grała przeciętnie, toteż nie był to pasjonujący mecz.

W końcówce po błędzie debiutanta Piotra Skrobosińskiego goście podwyższyli na 2:0, a trzeba przyznać, że mieli okazje na więcej goli w tym meczu.

GKS Bełchatów zakończył rok piątą porażką z rzędu. Był to ostatni mecz "Brunatnych" w 2020 roku. Czy także ostatni na poziomie centralnym? Los klubu leży w rękach jego właścicieli. Jeśli nie znajdą sposobu na finansowanie drużyny, to dokończenie sezonu przez GKS stoi pod znakiem zapytania.

GKS Bełchatów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
0:1 Seweryn Michalski (7’ samobój)
0:2 Jewhen Radionow (86’)

GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Arkadiusz Najemski, Seweryn Michalski, Mariusz Magiera (84’ Piotr Skrobosiński), Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński (74’ Maciej Mas), Michał Pawlik, Waldemar Gancarczyk, Patryk Makuch, 24. Bartłomiej Eizenchart (46’ Dawid Błanik) - Przemysław Zdybowicz (80’ Patryk Winsztal).

Puszcza: Gabriel Kobylak -Erik Cikos, Michał Czarny, Marcin Stefanik, Michał Mikołajczyk - Michał Rakoczy (80’ Mateusz Bartków), Longinus Uwakwe, Jakub Serafin, Jewhen Radionow (90’ Lucjan Klisiewicz), Wiktor Żytek (65’ Karol Knap) - Łukasz Spławski (79’ Hubert Tomalski).

żółta kartka: Uwakwe.
sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222783 odwiedzin