15 trenerów GKS Bełchatów ma już dość. Klub nie płaci im od ponad pół roku

2020-12-11 23:29:01

15 trenerów GKS Bełchatów ma już dość. Klub nie płaci im od ponad pół roku

Trenerzy grup młodzieżowych GKS Bełchatów kolejny raz wołają o pomoc. Od siedmiu miesięcy nie dostają wynagrodzenia. Wydali oświadczenie, w którym podkreślają, że składane im przez prezesa Wiktora Rydza obietnice okazały się bez pokrycia. A wszystko dzień po tym, jak PGE podpisała umowę z Akademią GKS, w której mają pracować trenerzy.

Akademia GKS, a klub GKS Bełchatów to jednak dwa różne twory. Na razie trenerzy grup młodzieżowych pracują w klubie. A ten wobec 15 trenerów, jak sami piszą, zalega z płatnościami za okres od 4 do nawet 7 miesięcy!

- Mijają miesiące, a my w dalszym ciągu jesteśmy oszukiwani - piszą trenerzy w oświadczeniu rozesłanym do mediów. - Z przykrością stwierdzamy, że nic się w tej kwestii nie zmieniło - mimo naszych spotkań z Panem Prezesem - Wiktorem Rydzem, który zapewniał nas o dobrej woli i chęci pomocy - podkreślają.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka sytuacja. Już w maju tego roku trenerzy grup młodzieżowych zbuntowali się, informując, że nie wznowią treningów po okresie pandemii, jeśli nie dostaną zaległych wynagrodzeń. Po kilku dniach jednak wrócili do treningów, po tym, jak poinformowano o toczących się rozmowach z PGE w sprawie finansowania młodzieży. Na finalizację tych rozmów trzeba było czekać pół roku, a zobowiązania wobec trenerów rosły.

949.jpg

Trenerzy podkreślają, że w ostatnich latach z grup młodzieżowych wyszło kilku piłkarzy, którzy trafili do klubów Ekstraklasy, czy młodzieżowych reprezentacji.

- Odkąd zostały wprowadzone składki za szkolenie dzieci i młodzieży, byliśmy zapewniani, że zebrane z nich pieniądze będą przeznaczone na nasze wynagrodzenia. Niestety od pewnego czasu uległo to zmianie i z tych pieniędzy opłacane są inne należności. Nasze rozczarowanie i pretensje do władz Klubu nie miałoby miejsca, gdyby Pan Prezes nie spotkał się z nami kilkukrotnie i nie ogłosił swoich decyzji w tak oficjalny sposób. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie normalnego funkcjonowania w takich warunkach - piszą trenerzy.

Przypomnijmy, że w czwartek umowę z Fundacją Akademia GKS Bełchatów podpisała Polska Grupa Energetyczna, która w kwartalnych transzach ma dać rocznie 900 tys. zł na szkolenie młodzieży. Wszystko wskazuje na to, że to teraz Akademia będzie zatrudniać trenerów młodzieżowych grup. Ale co ze zobowiązaniami klubu wobec trenerów? Obawa trenerów polega właśnie na tym, że kiedy przejdą już do nowego tworu, to w klubie nikt z nimi o zaległościach nie będzie już chciał rozmawiać.

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222762 odwiedzin