PGE Skra Bełchatów z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów! Fenerbahce pokonane

2020-12-10 23:19:24

PGE Skra Bełchatów z drugim zwycięstwem w Lidze Mistrzów. W trzecim, ostatnim dniu turnieju grupy A w Kędzierzynie-Koźlu bełchatowianie pokonali 3:1 Fenerbahce Stambuł i po pierwszym turnieju grupowym mają 6 punktów na koncie.

Czwartkowy mecz początkowo przypominał środowe starcie PGE Skry z Lindemans Aalst. Bełchatowianie byli zespołem lepszym, Grzegorz Łomacz swobodnie mógł rozgrywać w dowolnym kierunku, a Turcy kompletnie nie byli sobie w stanie poradzić przede wszystkim z Bartoszem Filipiakiem i Miladem Ebadipourem.

Pewnie wygrane dwa pierwsze sety kazały wierzyć, że podobnie jak dzień wcześniej bełchatowianie szybko zdobędą trzy punkty. W trzeciej odsłonie gry Turcy jednak złapali swój rytm. Fenerbahce znalazło sposób na zagrywkę i kontry PGE Skry, sprawiając bełchatowianom znacznie więcej problemów. Do tego stopnia, że goście ze Stambułu wygrali tego seta.

W kolejnej odsłonie gra była podobna. PGE Skra nie chciała jednak pozwolić sobie na stratę punktu. I na szczęście w końcówce pokazała swoją wyższość wygrywając mecz 3:1. W drugim starciu trzeciego dnia turnieju Grupa Azoty ZAKSA zgodnie z przewidywaniami pokonała Lidemans Aalst 3:0 i przeszła przez turniej, którego była gospodarzem bez straty seta. PGE Skra z 6 punktami jest wiceliderem grupy.

PGE Skra Bełchatów - Fenerbahce Stambuł 3:1 (25:18, 25:21, 23:25, 25:21)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Petković, Mitić.
Fenerbahce: Kiyak, Hoag, Batur, Toy, Oliva, Vigrass, Yesilbudak (libero) oraz Nwachukwu, Peksen, Yesilbudak, Unver, Karatas.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222791 odwiedzin