PGE Skra Bełchatów z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów. Debiut Taylora Sandera

2020-12-09 22:19:36

PGE Skra Bełchatów z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów. Debiut Taylora Sandera

PGE Skra Bełchatów z pierwszym zwycięstwem w Lidze Mistrzów! W drugim meczu turnieju grupy A w Kędzierzynie-Koźlu bełchatowianie pewnie pokonali belgijski Lindemans Aalst 3:0. Debiut w oficjalnym meczu w barwach PGE Skry zaliczył Taylor Sander.

Po wyraźnej porażce we wtorkowym meczu z Grupą Azoty ZAKSA bełchatowianie chcieli się odegrać. Zapowiadali jednak, że mecz z Lindemans Aalst będzie ciężką przeprawą. Okazało się jednak, że rywal nie zawiesił poprzeczki nazbyt wysoko, a sami bełchatowianie zagrali zdecydowanie lepiej niż dzień wcześniej.

Po raz pierwszy w oficjalnym meczu w pierwszej szóstce PGE Skry zagrał Taylor Sander. Amerykanin, który w Polsce jest już kilka miesięcy do tej pory leczył urazy i długo dochodził do formy, która pozwoliłaby mu wyjść na parkiet.

Żółto-czarni grali skutecznie, zwłaszcza w kontrataku. Spokojne przyjęcie pozwalało na szeroki wachlarz rozwiązań ofensywnych. Belgowie z grą bełchatowian kompletnie sobie nie radzili, co skutkowało wysokim zwycięstwem PGE Skry.

Oprócz Sandera, debiuty w Lidze Mistrzów zaliczyli Sebastian Adamczyk i Mikołaj Sawicki.

W czwartek o godz. 18 PGE Skra gra ostatni mecz pierwszego turnieju grupy A Ligi Mistrzów przeciwko Fenerbahce Stambuł. Turcy dzisiaj przegrali z ZAKSĄ 0:3.

PGE Skra Bełchatów - Lindemans Aalst 3:0 (25:16, 25:17, 25:16)
PGE Skra: Łomacz, Sander, Huber, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Mitić, Adamczyk, Sawicki
Lindemans: van Hoyweghen, Rybicki, d’Heer, Smidl, Lecat, van de Voorde, Verstraete (libero) oraz Zoppellari, van de Velde

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222745 odwiedzin