PGE Skra Bełchatów minimalnie słabsza od ZAKSY

2020-12-04 22:22:29

PGE Skra Bełchatów nie dała rady Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, przegrywając w meczu 16. kolejki PlusLigi 2:3. To piąta porażka bełchatowian w sezonie, ale też żółto-czarni są pierwszym zespołem w sezonie, który urwał punkt niepokonanej ekipie z Opolszczyzny.

To była teoretycznie 16. kolejka PlusLigi, bo dla PGE skry był to dopiero 10. mecz w sezonie, a dla kędzierzynian 11. Koronawirus jednak sparaliżował rozgrywki i jak wiemy sezon toczy się płynnie.

Po wirusie, który dopadł drużynę PGE Skry w październiku bełchatowianie dochodzą do siebie. Na szczęście w meczu z najlepszą obecnie drużyną PlusLigi mógł już od początku zagrać Grzegorz Łomacz. Kapitan PGE Skry rozdzielał piłki inicjując ataki w różnych kierunkach. Pomagali mu w tym koledzy dobrze grając w przyjęciu. Do tego żółto-czarni dołożyli mocną zagrywkę, dzięki której mogli też wykorzystać swój blok.

Mogło to zaskoczyć gospodarzy, którzy nie mogli znaleźć recepty na grę podopiecznych Michała Mieszko Gogola do połowy drugiego seta. Gospodarze to jednak na tyle klasowa drużyna, że potrafiła zareagować na grę gości. W końcówce miejscowi zagrali lepiej i po dwóch setach był remis 1:1.

Niestety to wybiło z rytmu bełchatowian, którzy kompletnie nie mogli odnaleźć swojej gry w trzeciej odsłonie. To pozwoliło gospodarzom uwierzyć w kolejne trzypunktowe zwycięstwo. Ale nie takie numery z PGE Skrą.

W czwartej odsłonie bełchatowianie walczyli o każdą piłkę do samego końca. Nieustępliwa gra sprawiła, że na przewagi bełchatowianie wygrali seta i jako pierwsi odebrali ZAKSIE punkt w lidze. Niestety kontuzji w tej partii doznał Kacper Piechocki. Libero zastąpił udanie Robert Milczarek.

Niestety na tie-break zabrakło już bełchatowianom animuszu. Ambicji nie można odmówić żółto-czarnym, ale to nie wystarczyło na świetny zespół gospodarzy. Mimo to, PGE Skra Bełchatów wraca z Kędzierzyna-Koźla z jednym punktem.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:23, 25:13, 26:28, 15:7)
Grupa Azoty: Toniutti, Semeniuk, Kochanowski, Kaczmarek, Śliwka, Smith, Zatorski (libero) oraz Kluth, Rejno
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Mitić, Sawicki.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1222747 odwiedzin