Piłkarze GKS Bełchatów czują się oszukani. Wydali oświadczenie

2020-11-21 16:42:22

Piłkarze GKS Bełchatów czują się oszukani. Wydali oświadczenie

Piłkarze GKS Bełchatów zabrali głos w sprawie obecnej sytuacji w klubie. W mocnym oświadczeniu podkreślili, że czują się oszukani, bo składane deklaracje okazały się bez pokrycia. W mocnych słowach zaatakowali przede wszystkim wiceprezydenta miasta Dariusza Matyśkiewicza.

BELsport.pl od dawna pisze o tym, jak wygląda sytuacja w GKS Bełchatów, za co często obrywaliśmy, bo niby szerzymy czarny PR wokół klubu. Teraz jednak głos zabrali sami piłkarze i sztab trenerski GKS, potwierdzając tylko to, o czym piszemy od dawna. Poniżej przytaczamy więc całą treść oświadczenia, bez dodatkowych komentarzy. Są one zresztą zbędne, bo piłkarze i trenerzy powiedzieli wystarczająco dużo.


Oświadczenie zawodników oraz sztabu szkoleniowego I drużyny GKS Bełchatów

 

Mając na uwadze dobro klubu, osób mu przychylnych, jak i nas samych, pragniemy odnieść się do obecnej sytuacji w naszym klubie.

Mijają kolejne miesiące, a my w dalszym ciągu jesteśmy oszukiwani (niestety do używania takich określeń jesteśmy zmuszeni, co czynimy z przykrością). Zapewne znane są wszystkim perypetie z poprzedniego sezonu, kiedy to nasza drużyna cudem obroniła się przed spadkiem i tylko dzięki hartowi ducha i własnej ambicji oraz pomimo wszelkich przeciwności losu utrzymała ona I ligę w Bełchatowie. W tym miejscu z całego serca pragniemy podziękować ludziom dobrej woli, dzięki którym mieliśmy fundusze na wodę i przejazd na mecze. Dziękujemy!

Zaległości finansowe sięgały i nadal niestety sięgają 5-6 miesięcy. Z przykrością stwierdzamy, że nic się w tej kwestii nie zmieniło – mimo naszych spotkań z Panią Prezydent Miasta Bełchatów – Mariolą Czechowską, która zapewniała nas o dobrej woli i chęci pomocy, klubowi.

Jeśli ktoś się zastanawia nad sensem istnienia klubu piłkarskiego w mieście Bełchatów, to przypominamy, że w ciągu ostatnich trzech lat akademia wychowała, a pierwsza drużyna wypromowała czterech zawodników, którzy trafili do Ekstraklasy. Oprócz wymienionej czwórki jeszcze kolejni gracze zasilili kluby najwyżej polskiej ligi oraz włoskiej Serie A. Sądzimy, że to całkiem niezły bilans, jak na klub, który ledwo wiąże koniec z końcem.

Przytaczamy powyższą krótką historię, ponieważ w sierpniu tego roku, u progu nowego sezonu Miasto Bełchatów pojawiło się w naszej szatni z deklaracją. Wiceprezydent miasta – Dariusz Matyśkiewicz ogłosił, że magistrat wspomoże klub w tym ciężkim czasie, a miarą tej pomocy będzie stypendium dla zawodników. Niestety dla sztabu szkoleniowego pieniędzy już nie znaleziono. Efektem wspomnianej wizyty były oczywiście szumne zapewnienia prasowe i ogłoszenia medialne, które niestety okazały się tylko mrzonkami dla naiwnych.

Nasze rozczarowanie i pretensje do Miasta nie miałoby miejsca, gdyby Pan wiceprezydent nie przyszedł do naszej szatni i nie ogłosił tej decyzji w tak oficjalny sposób.
Dosłownie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że uchwała rady miejskiej z sierpnia tego roku (dotycząca celowych dotacji dla klubów sportowych) została unieważniona przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Łodzi. Miało to miejsce 14 października. Minął już miesiąc od tej decyzji, a nas nikt o tym fakcie nie poinformował! Zabawa w „chowanego” trwa niestety nadal.

Dodatkowo – z informacji, które przekazał nam prezes klubu – Wiktor Rydz, proces formalizacji stypendiów, przy założeniu, że zakończy się on pozytywnie w pierwszym możliwym terminie, nastąpi dopiero w grudniu.

Taka sytuacja spowoduje zadłużenie sięgające równowartości nawet siedmiu miesięcznych wynagrodzeń. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie normalnego funkcjonowania w takich warunkach. Jest to przerażające nie tylko dla nas, ale również dla naszych rodzin, które muszą w tym wszystkim uczestniczyć. Mamy nadzieję, że do końca rundy jesiennej, oprócz zapewnień, zostaną też podjęte konkretne działania umożliwiające normalne funkcjonowanie klubu i naszej drużyny. Jeżeli to się nie stanie, będziemy zmuszeni do podjęcia bardziej radykalnych kroków.

Zawodnicy oraz Sztab Szkoleniowy
GKS Bełchatów

Artykuł dodał: mw, fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187775 odwiedzin