PGE dalej mami kibiców GKS Bełchatów. Po prostu - spełnijcie obietnice!

2020-11-19 11:03:39

PGE dalej mami kibiców GKS Bełchatów. Po prostu - spełnijcie obietnice!

PGE Polska Grupa Energetyczna mami kibiców GKS Bełchatów obiecankami wsparcia szkolenia młodzieży, zarzucając BELsport.pl podawanie nieprawdziwych informacji. Jakich? Tego nie wiemy, ale to, że wciąż nie przelano pieniędzy dla Fundacji GKS PGE tłumaczy koniecznością zebrania jakiś papierków i dopełnieniem wyimaginowanych formalności. Dla ludzi z gmachu przy Mysiej w Warszawie mam jedną radę. Nie pogrążajcie się dalej, zwyczajnie spełnijcie swoje obietnice, tylko to może uratować Wasz wizerunek w oczach kibiców GKS i mieszkańców Bełchatowa!

Po tym, jak o GKS Bełchatów znów zrobiło się głośno z pozasportowych powodów, gdy w poniedziałek rezygnację złożył prezes Wiktor Rydz (będzie pełnił obowiązki do powołania nowego prezesa zarządu), Polska Grupa Energetyczna rozesłała do mediów lakoniczne oświadczenie, podpisane przez Małgorzatę Babską z biura prasowego Grupy PGE, która zarzuca BELsport.pl podawanie nieprawdziwych informacji w tekście z poniedziałku. Nie wiemy jakich, bo tego już nie napisano.

Czy zdaniem PGE nie jest prawdą to, że do tej pory prezes tej państwowej spółki nie spełnił obietnicy i nie podpisał przelewu na obiecane 2 mln zł dla Fundacji Akademia GKS Bełchatów? Czy nie jest prawdą, że Rada Nadzorcza PGE wciąż nie wyraziła zgody na taki przelew? No, bo chyba nie to, że PGE wspiera Widzew, bo sama Grupa szeroko się tym chwali.

Nie będę już przypominać, jak to z pieniędzmi dla GKS miało być, tak jak tego, że dziwnym trafem zawsze informacje o tym, że kasa z PGE będzie, zbiegały się z terminem jakiś ważnych wyborów. Różnej maści politykierzy wycierają sobie gęby GKS od dawna. Dziś obowiązuje taka o to retoryka: PGE bardzo chce pomóc klubowi, no ale trzeba dopełnić formalności, zgodnie z korporacyjnymi zasadami, zebrać wszystkie dokumenty itp., itd.

"W okresie od września do listopada 2020 r., Fundacja opracowywała dokumentację, której poprawność na bieżąco konsultowała z PGE, uwzględniając zgłaszane uwagi" - czytamy w piśmie z biura prasowego PGE. To oczywiście korporacyjna nowomowa, bo klub dawno wszelkie potrzebne papiery na Mysią przesłał, ale tam wiecznie komuś coś nie pasowało, co w łatwy sposób mogło odsuwać decyzje finansowe. Zawsze przecież przecinek mógł być nie w tym miejscu, co trzeba. Innymi słowy, kasy, wciąż nie ma, a klub chwieje się w posadach, powtarza się sytuacja z wiosny, piłkarze znowu nie dostają wypłat, kto wie, czy znów nie będą jeden po drugim uciekać. W tym czasie prezes PGE na zdalnych telekonferencjach kreśli świetlaną przyszłość dla regionu już nawet nie próbując ściemniać, jak to robił do niedawna, o budowie Złoczewa i dalszej działalności zagłębia górniczego w Bełchatowie. Ta przyszłość regionu wygląda dokładnie tak, jak przyszłość GKS, bez pieniędzy z PGE.

Ale wróćmy do oświadczenia PGE, bo jego końcówka też jest ciekawa. Otóż, nazajutrz po tym, jak rezygnację złożył prezes GKS, czytamy, że o to właśnie w listopadzie potrzebne dokumenty z Fundacji w końcu trafiły już do zarządu PGE. Wow! I w związku z powyższym "obecnie możliwe jest podjęcie decyzji odnośnie współpracy obu stron". To znaczy, że wcześniej tej decyzji nie było? To czym było, to, co latem mówił prezes Dąbrowski?

W każdym razie "Zarząd PGE skierował ponownie do Rady Nadzorczej wniosek o wyrażenie zgody na zawarcie umowy z Fundacją". Ponownie?! Tzn., że wcześniej już takie kierował i nie zostały przyjęte? To, kto się tutaj mija z prawdą?

Działania PGE wokół GKS to farsa. Z każdą kolejną deklaracją ten państwowy gigant energetyczny pogrąża się coraz bardziej w oczach kibiców GKS Bełchatów. Zakładam, że Wojciech Dąbrowski, prezes PGE to poważny człowiek. 1 lipca obiecał w Bełchatowie 2 mln zł rocznie na klubową akademię. Czas skończyć tą grę i zwyczajnie spełnić obietnice!

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187772 odwiedzin