Wiktor Rydz odchodzi z GKS Bełchatów. Zmian jest więcej. Co dalej z klubem?

2020-11-16 18:16:51

Wiktor Rydz odchodzi z GKS Bełchatów. Zmian jest więcej. Co dalej z klubem?

Wiktor Rydz złożył rezygnację z funkcji prezesa GKS Bełchatów! To wciąż informacja nieoficjalna, ale potwierdzona przez kilka źródeł. Zmian zresztą jest więcej, m.in. we władzach Fundacji Akademia GKS, na którą pieniądze miała przelać PGE, a ktorych raczej nie będzie, a także w EKS Skra, stowarzyszeniu, które jest właścicielem większościowego pakietu akcji GKS.

Wiktor Rydz dzisiaj, 16 listopada złożył rezygnację z funkcji prezesa GKS Bełchatów SA. Jednocześnie, jak się nieoficjalnie dowiadujemy, zwołując walne zgromadzenie akcjonariuszy, które ma się zebrać w ciągu dwóch tygodni. Od dawna w klubie nie ma bowiem rady nadzorczej, a kilkumiesięczne starania prezesa o uzupełnienie tego gremium spełzły na niczym.

Klub nie potwierdził jeszcze rezygnacji prezesa. Nieoficjalnie jednak dowiedziliśmy się, że ma to związek z brakiem pieniędzy w klubie. Także tych, obiecanych przez miasto na sierpniowej sesji Rady Miejskiej, bo do uchwały podjętej przez radnych zastrzeżenia mają służby prawne wojewody łódzkiego.

Wiktor Rydz prezesem GKS Bełchatów był od sierpnia 2016 roku. Za jego rządów zadłużenie klubu wzrosło niemal dwukrotnie, a klub stracił umowę ze sponsorem strategicznym PGE.

PGE miało wrócić do finansowania GKS, co latem tego roku zapowiadał Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Obiecywał 2 mln zł na szkolenie młodzieży. Klub w tym celu powołał Fundację Akademia GKS Bełchatów, która miała być beneficjantem pieniędzy. Nic z tego jednak nie wyszło, kasy, jak nie było tak nie ma. Z naszych informacji wynika, że finansowanie fundacji GKS zostało zablokowane przez Radę Nadzorczą PGE. Tymczasem niedawno samo PGE ogłosiło, że będzie kontynuować szkolenie dzieciaków w... Widzewie Łódź.

Do władz fundacji weszli ludzie związani z klubem, choć część z nich już też zrezygnowała wobec wciąż nie spełnionych obietnich finansowych ze strony PGE.

Zupełnie bez echa, choć niesłusznie, w ostatnim czasie nastąpiła także zmiana na stanowisku prezesa stowarzyszenia EKS Skra Bełchatów, które jest właścicielem większościowego pakietu (66 proc.) akcji klubu. Krzysztofa Chwiałkowskiego zastąpił Zbigniew Fałek, wiceprezes PGE GiEK, łodzianin (wcześniej wiele lat kierował Zakładem Energetycznym Łódź-Teren). Tym samym los bełchatowskiego klubu nie zależy już od ludzi z Bełchatowa.

To wszystko dzieje się w momencie, w którym drużyna GKS Bełchatów notuje bardzo dobrą serię meczów bez porażki...

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187765 odwiedzin