PGE Skra Bełchatów wróciła w wielkim stylu. Pewne zwycięstwo z MKS Będzin

2020-11-15 22:29:33

PGE Skra Bełchatów w wielkim stylu wróciła do gry w PlusLidze po miesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem w drużynie. W niedzielne popołudnie bełchatowianie łatwo rozbili MKS Będzin 3:0.

Covid-19 szalejący w drużynach PlusLigi, a potem też i w PGE Skrze Bełchatów sprawił, że żółto-czarni wrócili do ligowych rozgrywek po miesięcznej przerwie. Wrócili jednak z wielkim przytupem. W rozegranym w Sosnowcu meczu z MKS Będzin nie dali rywalom żadnych szans. Od samego początku bełchatowianie byli zespołem zdecydowanie lepszym. Dobre przyjęcie (rewelacyjny Kacper Piechocki) sprawiło, że Grzegorz Łomacz mógł korzystać z pełnego wachlarza możliwości na rozegraniu, posyłając piłki do na skrzydła, to do środkowych. Swoją szansę na debiutancki punkt w PlusLidze dostał m.in. Sebastian Adamczyk.

Gospodarze nie nawiązali walki z bełchatowską drużyną. Spragnieni gry siatkarze PGE Skry grali z dużą swobodą i pewnością siebie, której mogło przecież brakować drużynie, po tak długiej przerwie.

PGE Skra odniosła piąte zwycięstwo w sezonie. Jeśli pandemia znów nie pokrzyżuje planów, to najbliższym rywalem żółto-czarnych w sobotę, 21 listopada będzie Cuprum Lubin.

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

MKS Będzin: Thiago, Sobański, Kalembka, Faryna, Ademar, Ratajczak, Gregorowicz (libero) oraz Godlewski, Makowski.
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Filipiak, Katić, Huber, Piechocki (libero) oraz Mitić, Adamczyk.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187810 odwiedzin