PGE Skra Bełchatów po izolacji wraca do gry. W niedzielę mecz z MKS Będzin

2020-11-14 21:49:26

PGE Skra Bełchatów po izolacji wraca do gry. W niedzielę mecz z MKS Będzin

PGE Skra Bełchatów wraca do gry. Po izolacji spowodowanej koronawirusem w drużynie siatkarze w niedzielę wrócą na ligowe parkiety, by na wyjeździe zagrać z MKS Będzin.

Miesiąc temu PGE Skra Bełchatów ostatni raz grała mecz ligowy, pokonując wówczas na wyjeździe 3:1 Trefl Gdańsk. Potem zespół dopadł koronawirus. Wirusa stwierdzono u ośmiu siatkarzy i połowy sztabu szkoleniowego.

Zespół udał się na przymusową izolację. Zdrowi zawodnicy i ci, którzy łagodniej przechodzili chorobę ćwiczyli zdalnie z trenerem przygotowania fizycznego. Trzeba jednak przyznać, że zakażeni siatkarze z różnym skutkiem przechodzili chorobę. Jak mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry, drużyna potrzebuje około dwóch tygodni do tego by powrócić do grania na pełnych obrotach.

Tyle czasu drużyna jednak nie ma. Dopiero w minioną środę zespół, i to w niepełnym składzie, spotkał się na pierwszym treningu po izolacji, a już jutro, w niedzielę 15 listopada PGE Skra gra na wyjeździe z MKS Będzin.

- Czekają nas momenty, kiedy rozegramy nawet sześć meczów w dziesięć dni. Trzymam kciuki za zawodników, ich zdrowie oraz nasz sztab medyczny, żeby stawiali chłopaków jak najszybciej na nogi - podkreśla szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów. - Niektórzy siatkarze naprawdę ciężko to znieśli i nie będą na razie w stanie grać. Kilku zawodników mamy z negatywnymi testami, inni czują się w miarę OK i z tych dwóch trzecich drużyny będziemy starali się w najbliższy weekend znaleźć jakieś zestawienie, żeby rozegrać mecz z MKS Będzin - dodaje Michał Mieszko Gogol.

Mecz MKS Będzin - PGE skra Bełchatów rozpocznie się w niedzielę o godz. 14.45. Transmisja w Polsat Sport.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187749 odwiedzin