Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów kończą rundę zwycięstwami

2020-11-14 21:17:11

Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów zwycięsko zakończyły tegoroczne rozgrywki IV ligi. Na półmetku sezonu obie drużyny z powiatu bełchatowskiego plasują się w pierwszej części tabeli.

W sobotę rozegrano ostatnią w tym roku kolejkę IV ligi łódzkiej. Obie nasze drużyny grały u siebie. Omega Kleszczów rozbiła outsidera ligi Ceramikę Opoczno 6:1. Podopieczni Jacka Berensztajna już do przerwy prowadzili 2:0 po trafieniach Pawła Kowalskiego i Mikołaja Boćka. Po przerwie honorowego gola zdobyli goście, co tylko podrażniło ambicję kleszczowian. Trzeciego gola dla Omegi zdobył Krzysztof Kowalski. Natomiast ostatnie 25 minut gry to był koncert Mateusza Roczka, który właśnie wtedy pojawił się na boisku i już chwilę później wpisał się na listę strzelców. Do tego dołożył dwa kolejne gole i skompletował klasycznego hat-tricka.

Świetna passa Omegi w końcówce rundy - siedem meczów bez porażki i ostatnie cztery wygrane z rzędu - pozwoliły drużynie z Kleszczowa zakończyć rundę jesienną na 5. miejscu w tabeli.

Natomiast na 9. lokacie rundę kończy Włókniarz Zelów. W swoim ostatnim meczu o punkty w tym roku podopieczni trenera Dawida Wnuka pokonali u siebie 2:1 Stal Głowno.

W Zelowie goli było mniej, za to emocji więcej, bo mecz nie był tak jednostronny jak spotkanie w Kleszczowie. Wynik otworzył efektownym strzałem z wolnego Michał Pawelec. Niestety zelowianie nie utrzymali prowadzenia, tracąc gola "do szatni" tuż przed przerwą. W szatni miejscowych musiały paść mocne słowa, bo po wyjściu na drugą połowę Włókniarz rzucił się na rywala niczym wygłodniały zwierz. Długo jednak nie udawało się przewagi przekuć na gole. Dopiero pięć minut przed zwycięską bramkę zdobył Albin Maciejewski.

Mistrzem jesieni w IV lidze zostały rezerwy ŁKS. Chrapkę na walkę o awans do III ligi ma też Warta Sieradz, a za jej plecami czołówkę ligi uzupełniają Boruta Zgierz i prowadzona przez bełchatowskiego trenera Marcina Zimocha drużyna Orkana Buczek. 10 punktów za nimi plasuje się Omega Kleszczów.

* Omega Kleszczów – Ceramika Opoczno 6:1 (2:0)
Bramki dla Omegi: Paweł Kowalski (33’), Mikołaj Bociek (42’), Krzysztof Kowalski (62’), Mateusz Roczek (65’, 68’, 90’)
Omega: Paweł Wiśniewski – Kowalik (84′ Szczepka), Michalak, Niedbała, Zieliński – Tomesz (64′ Mateusz Roczek), Bociek (84′ Hajdasz), Paweł Kowalski (76′ Smuga), Pieniążek, Mielczarek (76′ Warzyński) – Krzysztof Kowalski (64′ Ociepa).

* Włókniarz Zelów - Stal Głowno 2:1 (1:1)
Bramki dla Włókniarza: Michał Pawelec (22’), Albin Maciejewski (85’)
Włókniarz: Cygan (86’ Majsak) - Golański, Bendkowski, Oborowski, Kaliski (75’ Rosiak),  Boczkiewicz (70’ Wdowiak), Głowacki (80’ Łucki), Jaszczak, Pawelec, Maciejewski.