Derby bez goli. GKS Bełchatów zremisował w Łodzi z Widzewem

2020-11-10 22:22:19

Derby bez goli. GKS Bełchatów zremisował w Łodzi z Widzewem

GKS Bełchatów bezbramkowo zremisował z Widzewem Łódź w zaległych derbach województwa łódzkiego. Lokalny szlagier niestety musiał się odbyć bez kibiców.

Choć w derbach województwa łódzkiego zabrakło goli, to nie zabrakło emocji na boisku. Obie drużyny mogły wygrać, a skończyło się sprawiedliwym podziałem punktów. Niestety przy pustym stadionie trudno było poczuć derbową atmosferę.

W pierwszej połowie częściej grę kreował Widzew, ale GKS odgryzał się kontrami i strzałami z dystansu. Jeden z nich Patryka Makucha chybił minimalnie. Po zmianie stron działo się więcej. GKS najlepszą sytuację miał po nieudanym wyjściu za pole karne bramkarza gospodarzy, gdy do piłki dopadł wprowadzony po przerwie Przemysław Zdybowicz, ale lobem z daleka nie trafił do pustej bramki. Łodzianie szalę wygranej mogli przechylić na swoją korzyść w samej końcówce, ale dobrze spisał się Paweł Lenarcik, który w już piątym meczu z rzędu zachował czyste konto.

SKRÓT MECZU

"Brunatni" nie mają czasu na odpoczynek. Już w piątek, 13 listopada zagrają w Gdyni z niedawnym ekstraklasowiczem Arką.

Widzew Łódź - GKS Bełchatów 0:0

Widzew: Miłosz Mleczko - Łukasz Kosakiewicz, Michał Grudniewski, Daniel Tanżyna, Patryk Stępiński - Daniel Mąka (63’ Marcin Robak), Patryk Mucha (75’ Mateusz Możdżeń), Bartłomiej Poczobut, Merveille Fundambu (75’ Dominik Kun), Robert Prochownik (64’ Filip Becht) - Mateusz Michalski (88’ Henrik Ojamaa).

GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Seweryn Michalski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Łukasz Wroński, Jakub Witek (46’ Arkadiusz Najemski), Waldemar Gancarczyk, Bartłomiej Eizenchart (75’ Dawid Błanik) - Patryk Winsztal (46’ Maciej Mas), Patryk Makuch (82’ Przemysław Zdybowicz).

żółte kartki: M. Michalski, Stępiński, Kosakiewicz, Mleczko - Gancarczyk.
sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

fot. archiwum, Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187751 odwiedzin