ESPN Bełchatów z kompletem zwycięstw. Grocholice wicemistrzem jesieni

2020-11-08 22:52:54

ESPN Bełchatów kończy rundę jesienną z kompletem zwycięstw. W ostatnim meczu pierwszej części sezonu zespół z Bełchatowa wygrał na wyjeździe z Czartorią Ręczno. Wicemistrzem jesieni w B klasie został KS Grocholice.

Komplet ośmiu zwycięstw i 42 strzelone gole, przy 10 straconych, takim bilansem po rundzie jesiennej piotrkowskiej B (grupa 2.) klasy może poszczycić się ESPN Bełchatów. Zespół, który po rozstaniu ze Zjednoczonymi Bełchatów wrócił na najniższy poziom rozgrywek nie pozostawił czwórce ligowych konkurentów żadnych złudzeń. Już w poprzedniej kolejce ESPN zapewnił sobie tytuł mistrzów jesieni w B klasie. Teraz przypieczętował to kompletem zwycięstw.

W ostatnim meczu ligowym w tym roku ESPN grał na wyjeździe w Ręcznie. Fatalne boisko Czartorii sprawiało, że mimo przewagi ESPN nie był w stanie jej wykorzystać. Dopiero w drugiej połowie goście rozwiązali worek z bramkami.

W 52. minucie doszło do kontrowersji. Faulowany był Piotr Janeczek, wydawało się, że w polu karnym, ale sędzia wskazał miejsce tuż przed linią szesnastki. Dla Łukasza Kruszyńskiego nie stanowiło to jednak problemu. Celnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Ale dziesięć minut później Czartoria wyrównała i wydawało się, że będzie pierwszym zespołem w sezonie, który odbierze punkty ESPN. Goście długo nie mogli udokumentować swojej przewagi. Aż do 82. minuty, gdy na środku boiska piłkę odebrał Bartosz Napieraj i po solowej akcji uderzył z 20 metrów nie dając szans bramkarzowi. ESPN wynik meczu ustalił po akcji prawą stroną i płaskim dośrodkowaniu Kamila Frąckowicza do Filipa Przybylskiego, który z bliska strzelił na 3:1.

Efektowne zwycięstwo z Ruchem Chrzanowice odniósł też zespół KS Grocholice. Hat-trick Tomasza Nowickiego oraz trafienia Norberta Gierczaka i Radosława Wieczorka dały KSG zwycięstwo 5:1. To szósta wygrana Grocholic w sezonie, która daje drużynie z Ampera tytuł wicemistrzów jesieni. Jedynie dwie porażki KSG to te z ESPN Bełchatów.

* Czartoria Ręczno - ESPN Bełchatów 1:3 (0:0)
Bramki dla ESPN: Łukasz Kruszyński (52’), Bartosz Napieraj (82’), Filip Przybylski (88’)

Skład ESPN: Patryk Gładysz - Szymon Ślęzak (35’ Łukasz Kruszyński), Filip Śliwiński, Wojciech Piechowicz, Bartosz Napieraj - Dawid Lipiński (75’ Michał Kutyba ), Kacper Banasiak (90’ Michał Orzechowski)- Piotr Janeczek (65’ Kamil Frąckowicz ), Robert Siewier (57’ Dawid Ozga ), Marcin Guszczar - Filip Przybylski (89’ Bartosz Wojtczyk ).

* KS Grocholice - KS Ruch 1951 Chrzanowice 5:1 (4:0)
Bramki dla KSG: Tomasz Nowicki (16’, 18’, 54’), Norbert Gierczak (24’), Radosław Wieczorek (42’)

Skład KSG: Jakub Pacha - Rafał Chmielewski, Norbert Gierczak, Tomasz Nowicki, Damian Czech (65’ Bartosz Kajzler), Sebastian Orlik, Adrian Zając (62’ Dawid Figlus), Sebastian Michalczyk (62’ Paweł Jasiński), Radosław Wieczorek, Piotr Drobniewski, Miłosz Pawełczyk.

W ostatniej kolejce pauzował Włókniarz II Zelów.