Gogol i Piechocki: System turniejowy Ligi Mistrzów to dobra decyzja

2020-11-04 12:57:46

Gogol i Piechocki: System turniejowy Ligi Mistrzów to dobra decyzja

PGE Skra Bełchatów zorganizuje jeden z turniejów grupowych Ligi Mistrzów, która będzie rozgrywana w nowej formule. - To bardzo dobra decyzja - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry Bełchatów.

W piątek Europejska Konfederacja Siatkówki CEV oficjalnie ogłosiła, że w tym sezonie faza grupowa Ligi Mistrzów odbędzie się w formie turniejów. Jeden z nich odbędzie się w Bełchatowie. Ma to oczywiście związek z pandemią koronawirusa i trudnościami w prowadzeniu rozgrywek w całej Europie.

- Myślę, że decyzja CEV to przede wszystkim dostosowanie się do obecnej sytuacji, która panuje w europejskich krajach. Mierzymy się z drugą falą pandemii i jest to wyjście naprzeciw tej sytuacji. To bardzo dobra decyzja, by w ogóle utrzymać europejskie rozgrywki - ocenia Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry, która w styczniu będzie organizatorem turnieju grupy A (wcześniej, w grudniu podobny turniej odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu).

- Myśleliśmy, że będzie to może jeden turniej, a ostatecznie są dwa i oba w Polsce. Z naszego punktu widzenia to bardzo korzystna decyzja, bo nie będziemy narażać drużyny na jakiekolwiek podróże. Drużyna będzie bardziej wypoczęta, by grać w lidze i na pewno zminimalizuje to też zakażenie koronawirusem siatkarzy, którzy jeszcze nie przechodzili choroby COVID-19 - tłumaczy Gogol.

Przypomnijmy, że obecnie zespół PGE Skry przebywa na kwarantannie, po wykryciu zakażeń wirusem u części drużyny.

- Turniej grudniowy jest już lada chwila, patrząc na to, że od połowy listopada czeka nas bardzo dużo grania. Mam nadzieję, że PLS i inne kluby będą dla nas na tyle wyrozumiała, na ile będą mogły i pozwolą dostosować kalendarz do tych dwóch turniejów. Myślę, że to dużo lepsze rozwiązanie, żeby poświęcić jeden weekend, niż sześć terminów w środku tygodnia i podróżować w obecnych warunkach po Europie - kontynuuje Gogol.

- Myślę, że tylko taką decyzję można było na ten moment podjąć - podkreśla też Konrad Piechocki, prezes KPS Skry Bełchatów. - Cieszę się, że nasza inicjatywa i oficjalna propozycja organizacji turniejów w Polsce została zaakceptowana. Jeszcze daleka droga i sporo czasu do grania i oby sytuacja na całym świecie pozwoliła, by turnieje się odbyły. Wiadomo, że żyjemy z dnia na dzień, w trudnych, niepewnych czasach. Cieszymy się, że na ten moment jest takie rozwiązanie i na kibiców siatkarskich w całej Polsce czeka wielka gratka.

A jaka jest obecnie sytuacja PGE Skry? - Cały czas czekamy na wyjście z kwarantanny i izolacji. Nasi siatkarze będą wracali w różnych terminach, ale mamy nadzieję, że w grudniu będziemy już w komplecie z czternastoma zdrowymi zawodnikami, a problemy fizyczne, które do tej pory mieliśmy, już będą nas omijały, a to umożliwi normalne dokończenie sezonu i rywalizację na najwyższym poziomie - kończy Gogol.

Przypomnijmy, że rywalami w fazie grupowej Ligi Mistrzów będą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Fenerbahce Stambuł (Turcja) oraz Lindemans Aalst (Belgia).

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187806 odwiedzin