Nowa formuła Ligi Mistrzów. PGE Skra Bełchatów zorganizuje turniej grupowy

2020-11-02 22:54:45

Nowa formuła Ligi Mistrzów. PGE Skra Bełchatów zorganizuje turniej grupowy

PGE Skra Bełchatów w styczniu zorganizuje jeden z turniejów fazy grupowej Ligi Mistrzów. Europejska Konfederacja Siatkówki CEV, w związku z pandemią koronawirusa zmieniła formułę rozgrywek.

Siatkarska Liga Mistrzów w tym sezonie będzie miała nową formułę, ze względu na panującą na świecie pandemię, która utrudnia podróżowanie. Dlatego Europejska Konfederacja Siatkówki CEV wpadła na pomysł rozgrywania turniejów, a idea spotkała się z aprobatą klubów.

PGE Skra Bełchatów, która ma duże doświadczenie w organizacji rozgrywek europejskich od razu przystąpiła do konkursu na organizatora jednego z takich turniejów. Swoje zrobiła też popularność siatkówki w naszym kraju, toteż CEV nie wahając się przyznała bełchatowianom organizację zawodów. Co ważne dla kibiców, odbędą się one w Bełchatowie, w hali Energia. Oczywiście nie wiemy jeszcze, czy w dniach 26-28 stycznia w halach siatkarzy będą mogli dopingować kibice. Niezależnie od tego, w tym terminie w Bełchatowie odbędzie się turniej z udziałem wszystkich czterech drużyn grupy A, czyli, oprócz PGE Skry, także Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Fenerbahce Stambuł i Lindemans Aalst.

Wcześniej, w dniach 8-10 grudnia podobny turniej odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu, co oznacza, że oba turnieje grupy A zorganizują polskie kluby.

W pozostałych grupach również odbędą się turnieje. Dla grupy B w Tours i Perugii, dla grupy C w Berlinie i Kazaniu, dla grupy D w Roeselare i Modenie, a dla grupy E w Trentino i Friedrichshafen.

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187794 odwiedzin