ESPN Bełchatów mistrzem jesieni!

2020-11-01 22:05:00

ESPN Bełchatów mistrzem jesieni w piotrkowskiej B klasie (grupa II). W zaległym meczu 8. kolejki bełchatowianie pokonali 6:3 Ruch Chrzanowice.

W pierwotnym terminie, 17 października mecz nie doszedł do skutku. W ostatnim czasie ESPN zagrał więc sparing z Polonią Gorzędów, wygrywając 4:2.

W sobotę na boisku Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie ESPN i Ruch Chrzanowice odrobiły ligowe zaległości. ESPN pozbawił gości złudzeń. Rywale zresztą pomogli ekipie trenera Szymona Lesiakowskiego, otwierając wynik meczu... samobójczym trafieniem. Potem dwie asysty, kolejno do Filipa Przybylskiego i Marcina Guszczara zaliczył Piotr Janeczek i do przerwy było 3:0 dla gospodarzy.

Zwycięstwo ESPN zapewnił sobie w pierwszej połowie. Po zmianie stron był remis 3:3, a na każde trafienie gości miejscowi odpowiadali natychmiast swoim golem. Strzelali je kolejno: ponownie Filip Przybylski, wykorzystując podanie Guszczara, Piotr Janeczek po asyście Dawida Lipińskiego i Robert Siewier, który wykorzystał podanie Łukasza Kruszyńskiego.

Tym zwycięstwem ESPN Bełchatów z kompletem siedmiu zwycięstw zapewnił sobie tytuł mistrzów jesieni w B klasie. Wiceliderem z 15 punktami jest KS Grocholice, który w poprzedniej kolejce pokonał 6:4 rezerwy Włókniarza Zelów. Włókniarz II okupuje 3. miejsce w pięciozespołowej lidze.

Przed frużynami jeszcze ostatnia kolejka w tym roku. Włókniarz II pauzuje. ESPN 7 listopada gra w Ręcznie z Czartorią, a 8 listopada KSG podejmuje Ruch Chrzanowice.

ESPN Bełchatów - Ruch Chrzanowice 6:3 (3:0)
1:0 Konrad Królak (6’ samobój)
2:0 Filip Przybylski (11’)
3:0 Marcin Guszczar (28’)
3:1 Adam Krawczyk (59’)
4:1 Filip Przybylski (60’)
4:2 Kamil Dembski (68’)
5:2 Piotr Janeczek (69’)