Astoria Szczerców odwróciła przegrany mecz z Omegą II Kleszczów

2020-10-25 21:47:10

Astoria Szczerców w niesamowitych okolicznościach odwróciła losy meczu z rezerwami Omegi Kleszczów. Wygrała, chociaż jeszcze kwadrans przed końcem przegrywała u siebie 0:3. Siódme zwycięstwo w okręgówce odniosły też rezerwy GKS Bełchatów.

Do derbów powiatu bełchatowskiego doszło w 14. kolejce piotrkowskiej klasy okręgowej. Na stadionie w Szczercowie Astoria podejmowała rezerwy Omegi Kleszczów. W starciu dwóch równorzędnie grających do tej pory drużyn ciężko było wskazać faworyta. Tymczasem nadspodziewanie łatwo Omega II strzelała gole na stadionie nad Widawką.

Już w 29. minucie wynik meczu otworzył Olaf Hajdasz. Chwilę później było już 2:0 dla gości, po tym jak rzut karny wykorzystał Filip Zatorski. Gospodarze także mieli "jedenastkę", dzięki której mogli złapać kontakt z rywalem, ale nie wykorzystali tej okazji. Z punktu karnego nie mylił się tego dnia zaś Filip Zatorski. W 63. minucie sędzia odgwizdał trzeciego karnego w meczu, którego wykorzystali kleszczowianie, podwyższając na 3:0. Wydawało się, że jest po meczu. Ale...

Ale podopieczni trenera Grzegorza Bodnara nie dali za wygraną. Swoje zrobiły trzy zmiany przeprowadzone w przerwie meczu. W 76. minucie nadzieję gospodarzom dał Adrian Ulfik. Niezawodny supersnajper szczercowian "ukuł" po raz drugi pięć minut później i zrobiło się ciekawie. Astoria walczyła do końca i to nie tylko o remis. W 87. minucie Krzysztof Skała strzelił na 3:3. Czasu było więc jeszcze trochę, by powalczyć o pełną pulę. Rozpędzona i nakręcona odwróceniem losów meczu Astoria zaatakowała z jeszcze większym animuszem. W czwartej z doliczonych minut Dawid Miedwiediew strzelił zwycięskiego gola na 4:3.

To piąta wygrana Astorii w sezonie i siódma porażka Omegi II.

Drugi zespół GKS Bełchatów w tej samej kolejce podejmował u siebie Stal Niewiadów. Bełchatowianie wygrali 4:2.

GKS II Bełchatów - Stal Niewiadów

Opublikowany przez FotoPiotra Sobota, 24 października 2020

Porażką 0:2 tyle, że w sieradzkiej okręgówce zakończył się mecz Hetmana Rusiec z LKS Chojne. Mecz był o tyle wyjątkowy, że po raz pierwszy można było obejrzeć transmisję na żywo z meczu Hetmana w internecie. W dobie zamkniętych trybun, to była gratka dla fanów drużyny z Ruśca. Szkoda tylko wyniku.