Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów zwyciężają w IV lidze

2020-10-20 19:12:44

Omega Kleszczów i Włókniarz Zelów, czyli czwartoligowcy z powiatu bełchatowskiego solidarni wygrali swoje mecze w ramach 14. kolejki rozgrywek ligowych. Obie nasze drużyny plasują się w środku stawki.

Omega Kleszczów po tym, jak tydzień wcześniej zatrzymała marsz Boruty Zgierz po fotel lidera (remis 1:1), tym razem pojechała na wyjazdowy mecz z Jutrzenką Warta. Mecz lepiej zaczęli gospodarze, prowadzenie przez doskonale w Kleszczowie znanego Tomasza Jaworskiego. Po trafieniu Krystiana Smolarka Jutrzenka prowadziła, ale wyrównanie zapewnił Omedze Bartłomiej Zieliński, a tuż przed przerwą gola "do szatni" zdobył Krzysztof Michalak i było 2:1 dla podopiecznych Jacka Berensztajna.

Spokój kleszczowianom dało trafienie w 57. minucie Roberta Tomesza. Kiedy na kwadrans przed końcem na 4:1 podwyższył Krzysztof Kowalski stało się jasne, że trzy punkty pojadą do Kleszczowa. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze jednym trafieniem, ale to Omega odniosła szóste w sezonie zwycięstwo, które plasują ją na 9. pozycji w lidze.

Natomiast czwartą wygraną w rozgrywkach zanotował Włókniarz Zelów, który również na wyjeździe toczył zacięty bój Ceramiką Opoczno. Gospodarze w tym sezonie jeszcze nie wygrali, notując ledwie trzy remisy i 10 porażek, ale mimo to, nie był to łatwy mecz dla Włókniarza.

Jedynego gola na początku drugiej połowy zdobył Błażej Kaliski. Podopieczni trenera Dawida Wnuka mieli swoje okazje na kolejne bramki, ale zawiodła skuteczność. Ceramika też mogła strzelić gola, ale Szymon Pajkert zachował czyste konto. Włókniarz z 17. punktami plasuje na się 12. lokacie w IV lidze.

W 15. kolejce obie nasze drużyny zagrają u siebie, w sobotę o godz. 15. Włókniarz podejmie Ner Poddębice, a Omega zagra z LKS Kwiatkowice.

* Jutrzenka Warta - Omega Kleszczów 2:4 (1:2)
1:0 Krystian Smolarek (20’)
1:1 Bartłomiej Zieliński (41’)
1:2 Krzysztof Michalak (43’)
1:3 Robert Tomasz (57’)
1:4 Krzysztof Kowalski (75’)
2:4 Piotr Burski (77’)

Omega: Paweł Wiśniewski - Kowalik, Zieliński, Niedbała, Michalak - Łudczak, Bociek (85’ Warzyński), Tomesz (80’ Bisaga), Mateusz Roczek - Krzysztof Kowalski (80’ Ociepa), Paweł Kowalski (83’ Pieniążek).

* Ceramika Opoczno - Włókniarz Zelów 0:1 (0:0)
0:1 Błażej Kaliski (49’)

Włókniarz: Pajkert - Majsak, Łucki, Golański, Cygan - Kaliski (80’ Oborowski), Boczkiewicz, Głowacki (85’ Jachymski), Rosiak (65’ Pawelec) - Jaszczak (75’ Wdowiak) Bendkowski (85’ Krajda).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1187755 odwiedzin