Sukcesy Czempionów w makoregionie. Jest nowy rekord Bełchatowa

2020-09-26 23:49:11

W Słupsku trwają właśnie mistrzostwa Polski młodzików. W Małym Memoriale Janusza Kusocińskiego startują także reprezentanci UKS Czempion Bełchatów, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się w głównej próbie przed mistrzostwami kraju, czyli w mistrzostwach makroregionu łódzko-świętkorzyskiego, które odbyły się w Łodzi.

Trzy złote i trzy srebrne medale oraz rekordy życiowe przywieźli podopieczni Dariusza Rybarczyka z tych zawodów. Złoto na 80m ppł wywalczyła Martyna Mielczarek, osiągając rekord życiowy 12,29. Nie był to jednak jedyny medalowy start Martyny, bowiem wywalczyła także srebro na 200m ppłz z czasem 31,19.

Rekord Bełchatowa młodziczek poprawiła Julia Grochulska startująca w skoku wzwyż. 164cm w tej kategorii wiekowej nie skakała w naszym mieście żadna zawodniczka. W Łodzi Julce pozwoliło to wygrać zawody.

Złoto na 2000m wywalczył także Mateusz Markowiak, który osiągnął życiówkę 6:06,51.

Srebro z życiówką 43,47 na 300m to osiągnięcie debiutującej Julii Jończyk. Na 2000m srebro wywalczyła także Oliwia Malinowska (czas. 7:40,09).

Życiówkę na 80m ppł (12,53) osiągnęła także wieloboistka Zuzanna Mieleczarek. Warto też dodać, że debiut w zawodach tej rengi zaliczył także Dominik Kusy, który był szósty na 100m (12,84).