Historyczny występ w finale ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych

2020-09-14 22:11:32

Historyczny start młodych lekkoatletów z Bełchatowa w finale 26. Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Złoto i trzy srebrne medale wywalczone przez lekkoatletów UKS Czempion Bełchatów dało reprezentantom miasta 10. miejsce w klasyfikacji medalowej. Szkoda, że takich wyników nie docenia samorząd.

To był najlepszy start uczestników bełchatowskich Czwartków Lekkoatletycznych w historii startów w finałach ogólnopolskich tej imprezy. Młodzi lekkoatleci z Bełchatowa wywalczyli cztery medale - złoto i trzy srebra. Wszystkie krążki zgarnęła młodzież trenująca pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka w UKS Czempion Bełchatów, która potwierdziła dobrą formę ze startów w Beskidian Athletic i mistrzostwach województwa łódzkiego U-14 i młodzików.

Najbardziej zadowolona z Łodzi wróciła Małgorzata Domagała wygrywając finał 60m rocznika 2007 (klasy szóste) z wynikiem 8,13, co jest jej rekordem życiowym. W tej samej kategorii wiekowej życiówkę na 300m (42,76) poprawiła Anna Olczyk, co dało jej srebrny medal. Srebro zdobyła także Amelia Zochniak, która na dystansie 600m uzyskała 1:40,21. Trzeci srebrny medal w skoku wzwyż dorzucił Mateusz Wośko, który przeskoczył poprzeczkę na wysokości 145cm.

Wartościowe rezultaty osiągnęli też inni lekkoatleci z Czempiona, a także z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, czy niezrzeszeni. Blisko medalu na 300m chłopców z rocznika 2009 był Filip Cyran, który z wynikiem 49,37 zajął czwarte miejsce w finale. Pięć setnych sekundy do medalu w finale 60m dziewcząt rocznika 2009 zabrakło Alicji Morawiec. Zawodniczka BKL uzyskała 8,92, co dało jej 4. lokatę i nowy rekord życiowy.

- Spośród reprezentacji miejscowości z całej Polski, gdzie rozgrywane są Czwartki, jako Bełchatów zajęliśmy 10. miejsce - komentuje Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion Bełchatów. - Niestety są również minusy... Wyjazd reprezentacji miasta został opłacony przez zainteresowanych. Można więc zadać pytanie, czym trzeba sobie zasłużyć aby otrzymać dotację z miasta na projekt pod nazwą "szkolenie dzieci i młodzieży"? - mówi z dozą rozgoryczenia trener Rybarczyk odsyłając do Wyników Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pisaliśmy już o tych danych wcześniej.