Siostry Lis mistrzyniami Polski! Złoto także dla Daniela Wasilewskiego

2020-09-07 14:21:48

Siostry Lis mistrzyniami Polski! Złoto także dla Daniela Wasilewskiego

Siostry Ida i Aniela Lis sięgnęły po mistrzostwo Polski w trójboju siłowym klasycznym. Ida poprawiła także nieoficjalny rekord Europy. Trzecim bełchatowianinem, który z mistrzostw w Skierniewicach przywiózł złoto jest Daniel Wasilewski.

Do sukcesów Idy Lis w trójboju siłowym już się przyzwyczailiśmy, ale teraz w jej ślady idzie także młodsza siostra Aniela, która podobnie jak Ida przygodę ze sportem zaczynała od lekkiej atletyki. Startująca w Skierniewicach w kategorii juniorek do lat 18 bełchatowianka sięgnęła w swojej kategorii wagowej do 52 kg po złoty medal.

W przysiadzie Aniela Lis zaliczyła kolejno 87,5 kg, 95 kg i 100 kg. Już druga próba była jej rekordem życiowym, który jeszcze wyśrubowała. W wyciskaniu leżąc wyrównała swoją życiówkę, uzyskując 50kg. Atak na wynik o 5kg lepszy nie powiódł się. Natomiast w martwym ciągu bełchatowianka zaliczyła ostatecznie 110kg, co jest jej nowym rekordem życiowym! Jej sumaryczny wynik to 255 kg, co dało Anieli Lis tytuł mistrzyni Polski juniorek.

Dziewczyny z Charakterem ♥?♥?♥? DWA MISTRZOSTWA POLSKI plus tytuł najlepszej juniorki w...

Opublikowany przez Dariusza Lisa Sobota, 5 września 2020


Bardziej doświadczona siostra była w mistrzostwach kraju klasą samą dla siebie. Pandemia Covid-19 sprawiła, że Ida nie mogła pojechać na docelowe zawody w tym roku, jakimi miały być mistrzostwa świata i Europy. Zostały więc mistrzostwa Polski.

W kategorii juniorek do lat 20 i w wadze do 72 kg Ida nie miała sobie równych. W drugiej próbie Ida skutecznie zaatakowała rekord Polski wszystkich kategorii wiekowych (także seniorek), uzyskując 182,5kg. Ciężaru o 2,5kg cięższego dźwignąć już się nie udało, ale i tak Ida ma na koncie rekord kraju. W wyciskaniu sztangi leżąc Ida nie rozmieniała się na drobne, od razu atakując rekord Polski wszystkich kategorii wiekowych. 110kg zdobyła, by za chwilę dźwignąć także o 5kg, a w trzeciej próbie aż 117,5kg, śrudując rekord Polski. Mało tego, jest to także najlepszy wynik w Europie. Sęk w tym, że w Skierniewicach zabrakło sędziów międzynarodowych, w związku z tym rekord Idy jest nieformalny.

Natomiast w martwym ciągu Ida zaliczyła 190kg w pierwszej próbie. Kolejne okazały się już nieudane, ale i tak, 490 kg TOTAL daje Idzie Lis mistrzostwo Polski i rekord kraju we wszystkich kategoriach wiekowych. Bariera pół tony wydaje się już na wyciągnięcie ręki dla Idy, która z każdym kolejnym startem poprawia swoje niebotyczne wyniki.

Siostry Lis formalnie dalej reprezentują Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Podobnie jak Daniel Wasilewski, który także w mistrzostwach spisał się wyśmienicie. 18-latek, startujący w kategorii do 83 kg już w pierwszej próbie przysiadu o 10 kg poprawił życiówkę (190kg), by chwilę później swój najlepszy wynik poprawić o kolejne 10kg, co daje mu rekord życiowy na poziomie 200kg. Do tego wyniku Daniel Wasilewski dorzuciła 155kg w wyciskaniu. Atak na rekord Polski się tym razem nie powiódł. Za to, w martwym ciągu bełchatowianin dźwignął 215kg, co jest jego nowym rekordem życiowym. We wszystkich trzech konkurencjach trójboju siłowego Daniel Wasilewski osiągnął wynik 570kg, co jest wynikiem aż o 45kg lepszym niż jego życiówka!

/Na zdjęciu siostry Aniela i Ida Lis z tatą i trenerem Michałem Tyborą/

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1297951 odwiedzin