PGE Skra Bełchatów w finale Superpucharu Mistrzów Polski!

2020-09-05 22:09:06

PGE Skra Bełchatów w finale Superpucharu Mistrzów Polski! Bełchatowianie wygrali w półfinale z Jastrzębskim Węglem 3:0. W niedzielnym finale turnieju w Arłamowie zagrają z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Nowa formuła Superpucharu, rozgrywana w okresie przygotowawczym, po długim czasie przerwy od gry o stawkę, to dla czterech uczestniczących drużyn okazja do sprawdzania ustawień i taktycznych zagrywek, ale z drugiej strony jednak także walka o pierwsze w nowym sezonie trofeum. Tym bardziej szkoda, że do Arłamowa z zespołem PGE Skry Bełchatów nie mógł pojechać Taylor Sander, który doznał drobnej kontuzji. Bez Amerykanina bełchatowianie poradzili sobie jednak bardzo dobrze.

Dla obu drużyn, które otworzyły turniej był to już trzeci mecz w ostatnim czasie. Bilans dwóch dotychczasowych sparingów był remisowy [więcej tutaj i tutaj]. Tym razem jednak walka toczyła się już o oficjalne trofeum. Trzeba przyznać, że mecz dostarczył niesamowitych emocji. PGE Skra wygrała to spotkanie w trzech setach, ale w każdym z nich walka punkt za punkt trwała do samego końca. Niekwestionowanym bohaterem PGE Skry został Milan Katić, wybrany zresztą MVP meczu.

W drugim półfinale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:1 Asseco Resovię Rzeszów. W niedzielnym finale spotkają się zatem dwie najbardziej utytułowane drużyny ostatniego dwudziestolecia w polskiej siatkówce. Mecz PGE Skra-ZAKSA w niedzielę o godz. 14.45, na antenie Polsatu Sport.

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 3:0 (29:27, 25:23, 28:26)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Huber, Petković, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipiak, Sawicki
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Szymura, Gladyr, Bucki, Fornal, Wiśniewski, Popiwczak (libero) oraz Louati, Al Hachdadi

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1152900 odwiedzin