Co za mecz w Łękińsku! Omega Kleszczów przegrała wygrany mecz

2020-08-24 15:26:22

Takie mecze pamięta się długo, bo to co wydarzyło się w ostatnich minutach meczu Omegi Kleszczów z Orkanem Buczek nie zdarza się często. Jacek Berensztajn, trener Omegi jeszcze długo będzie zadawał sobie pytanie, jak jego zespół mógł przegrać wygrany mecz. Bo przecież jeszcze w 90. minucie Omega prowadziła i grała z przewagą jednego zawodnika, ale z boiska zeszła pokonana. Remontada Orkana była niesamowita.

Mecz miał swój podtekst personalny, gdyż zespół z Buczku w tym sezonie prowadzi Marcin Zimoch, przez wiele lat związany z Omegą, jako piłkarz, trener, działacz i koordynator młodzieży. Tymczasem Jacek Berensztajn był swego czasu związany z zespołem z Buczku.

Do Łękińska, gdzie ciągle gra Omega (w następnej kolejce Omega ma już zagrać na odnowionym stadionie w Kleszczowie) Orkan przyjechał po czwarte z rzędu zwycięstwo. I wszystko układało się po jego myśli, bo już w 6. minucie najlepszy strzelec Orkana Dominik Cukiernik strzelił gola dla gości. Mimo, że obie drużyny miały swoje okazje, przed przerwą gole już nie padły.

Za to, po zmianie stron lepiej zaprezentowała się Omega. Już kilka minut po wznowieniu gry bohater gości Dominik Cukiernik obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Omega szybko to wykorzystała. Najpierw Mateusz Roczek, a potem Adrian Ociepa sprawili, że gospodarze objęli prowadzenie. Wydawało się, że grająca w przewadze Omega spokojnie dowiezie je do końca.

Finisz Orkana był piorunujący. Grający w osłabieniu goście spychali Omegę do defensywy. Mecz się przeciągał, sędzia doliczył sześć minut i tuż przed końcem tego czasu Orkan wykonywał rzut wolny. Wrzutka w pole katne i Daniel Potakowski doprowadził do remisu. Sędzia jednak jeszcze nie kończył, a Orkan poszedł za ciosem i chwilę później, niemal po bliźniaczej akcji Daniel Chwałowski strzelił na 3:2 dla gości. Koszmar Omegi, radość Orkana, jakże brutalna i piękna zarazem potrafi być piłka.

Czwartoligowcy rozegrali już piątą kolejkę. Do tej pory mistrzem horrorów w końcówkach był Włókniarz Zelów. Mecz podopiecznych trenera Dawida Wnuka znów rozstrzygnął się w końcówce. Niestety to Włókniarz w 88. minucie stracił gola i doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Wcześniej gola dla Włókniarza strzelił Mateusz Jaszczak. Włókniarz kończył w dziesiątkę po czerwonej kartce Damiana Głowackiego. Właśnie grając w osłabieniu zelowianie stracili cenny remis.

Liderem IV ligi są rezerwy ŁKS, które zgromadziły komplet punktów. Orkan Buczek jest drugi. 6 punktów po pięciu meczach i 11 miejsce zajmuje Włókniarz Zelów (zwycięstwo, porazka i trzy remisy), Omega jest 14., z takim samym dorobkiem punktowym (dwie wygrane, trzy porażki).

Piątą kolejkę rozegrano w piotrkowskiej okręgówce, choć bez Astorii Szczerców, która pauzowała. Rezerwy GKS Bełchatów bezbramkowo zremisowały z Lubochnią i z pięcioma punktami okupują 14. miejsce. Natomiast rezerwy Omegi Kleszczów efektownie zwyciężyły w Niewiadowie Stal. Dwa gole Łukasza Roczka oraz po jednym Filipa Zatorskiego i Krzysztofa Baryły zapewniły drużynie trenerów Dawida Perońskiego i Dawida Barańskiego zwycięstwo 4:2. Omega II za tydzień pauzuje. 9 zgromadzonych punktów daje jej obecnie 5. miejsce w lidze.

W sieradzkiej okręgówce rozegrano czwartą kolejkę. Po dwóch porażkach i remisie pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Hetman Rusiec, który 3:0 pokonał ostatni w tabeli Sommer Zapole. Bohaterem Hetmana został Kamil Pędziwiatr, który uczestniczył bezpośrednio przy wszystkich golach. Trafił raz, ale dwukrotnie asystował do Łukasza Kołodzieja i Artura Witczańskiego.

W sieradzkiej A klasie ze zmiennym szczęściem radzi sobie Orzeł Wola Wiązowa. Po porażce z Czastarami i remisie z LZS Staw przyszła kolej na pierwsze zwycięstwo. Orzeł rozbił na wyjeździe LZS Młynisko 5:1.