PGE Skra Bełchatów dwa razy słabsza od Vervy Warszawa. Ale są spore rezerwy

2020-08-16 23:21:36

PGE Skra Bełchatów dwa razy słabsza od Vervy Warszawa. Ale są spore rezerwy

PGE Skra Bełchatów dwukrotnie przegrała z VERVĄ Warszawa Orlen Paliwa w sparingowych meczach przedsezonowych.

PGE Skra Bełchatów rozegrala sparingowy dwumecz z Vervą Warszawa. Czwartkowe spotkanie było drugim sparingiem bełchatowian w hali. Po raz pierwszy na parkiecie zagrali w przeddzień wyjazdu na finał ProZero Grand Prix PLS, kiedy w Zduńskiej Woli pokonali Cerrad Czarnych Radom. Do tej pory więcej żółto-czarni grali na piasku.

W obu meczach rozegrano cztery sety. PGE Skra wygrała jednego w pierwszym spotkaniu. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie osiem setów to była zacięta gra, gdzie żadna ze stron nie uzyskała wyraźniej przewagi. W zespole PGE Skry Bełchatów nie mogli jeszcze zagrać Taylor Sander i Mateusz Bieniek.

- Jesteśmy na trochę innym etapie przygotowań niż drużyna z Warszawy, my jesteśmy w ciężkim treningu fizycznym na siłowni - podkreśla Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry Bełchatów. - Natomiast oczywiście musimy być lepsi w elemencie blok-obrona. To jest to, co pozwalało nam wygrywać w tamtym sezonie i ma być naszą bronią także w naastępnym. Do tego będziemy dążyli, aby być drużyną dobrze grającą z kontry. Mamy tutaj rezerwy i będziemy nad tym pracować - dodaje.

W najbliższym czasie siatkarze PGE Skry będą już w swoich treningach powoli schodzić z dużych obciążeń na siłowni, skupiając się na łapaniu świeżości i regeneracji. Zwieńczeniem nadchodzącego tygodnia będzie Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów z okazji 90-lecia klubu. W końcu kibice żółto-czarnych będą mogli zobaczyć swój zespół na żywo w hali Energia. W ramach rozgrywek turniejowych oprócz PGE Skry w Bełchatowie zagrają także Jastrzębski Węgiel. Aluron Zawiercie i ZAKSA.

* PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 1:3 (23:25, 25:23, 23:25, 22:25)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Adamczyk, Petković, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Sawicki, Huber, Filipiak

* VERVA Warszawa ORLEN Paliwa - PGE Skra Bełchatów 4:0 (25:21, 25:23, 25:23, 27:25)
PGE Skra: Łomacz, Katić, Kłos, Filipiak, Ebadipour, Huber, Piechocki (libero) oraz Milczarek, Sawicki, Adamczyk, Petković, Kozłowski (gościnnie)


fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1152889 odwiedzin