PGE Skra Bełchatów druga w letnim ProZero Grand Prix

2020-08-09 22:14:13

PGE Skra Bełchatów zajęła drugie miejsce w finałowym turnieju letniego PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W niedzielnym finale bełchatowianie przegrali z Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów jechała na finał do Gdańska po wcześniejszym wygraniu grupy eliminacyjnej w Warszawie. Jeszcze przed wyjazdem na turniej plażowy żółto-czarni rozegrali sparing w Zduńskiej Woli. Wygrali wszystkie cztery rozegrane sety przeciwko Cerrad Eneą Czarnymi Radom (do 21, 26, 20 i 19).

Zmagania w Gdańsku PGE Skra rozpoczęła od ćwierćfinałowego meczu z Vervą Warszawa. Bełchatowianie, mimo, że przez długi czas pierwszego seta gonili wynik, ostatecznie przechylili partię na swoją korzyść. W drugiej odsłonie także nie dali rywalom szans, zwyciężając 2:0 i awansując do niedzielnych rozgrywek w strefie medalowej.

Półfinał z Indykpolem AZS Olsztyn rozgrywano o godz. 12.30, w ogromnym upale. Piekielne warunki lepiej znieśli bełchatowianie, choć pierwszego seta wygrał zespół ze stolicy Warmii. Awans do finału bełchatowianie wywalczyli w tie-breaku.

O wygraną w nowych, letnich rozgrywkach  PGE Skra Bełchatów walczyła ze świetnie prezentującym się na plaży Jastrzębskim Węglem. Trzeba przyznać, że jastrzębianie zasłużyli na pewną wygraną. Zmęczona ostatnimi potyczkami PGE Skra uległa gładko, ale ma na swoim koncie pierwszy medal w sezonie. Był to pierwszy z turniejów letniego grand prix na piasku dla czołowych polskich drużyn. Być może, jeśli ta formuła będzie kontynuowana, w perspektywie lat rozgrywki nabiorą prestiżu, a ten medal stanie się cennym trofeum w gablocie PGE Skry Bełchatów.

* Ćwierćfinał:
PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa ORLEN Paliwa 2:0 (25:23, 25:21)
PGE Skra: Karol Kłos, Norbert Huber, Bartosz Filipiak, Kacper Piechocki, Robert Milczarek, Mikołaj Sawicki.

* Półfinał:
PGE Skra Bełchatów - Indykpol AZS Olsztyn 2:1 (17:25, 25:21, 15:8)

* Finał:
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:2 (17:25, 20:25)
Skład PGE Skry na niedzielne mecze: Karol Kłos, Norbert Huber, Robert Milczarek, Kacper Piechocki, Mikołaj Sawicki, Bartosz Filipiak.