PGE Skra Bełchatów jedzie grać w ProZero Grand Prix. W jakim składzie wystąpi?

2020-08-01 03:08:13

PGE Skra Bełchatów jedzie grać w ProZero Grand Prix. W jakim składzie wystąpi?

PGE Skra Bełchatów rozpocznie w niedzielę rywalizację w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Bełchatowski klub w Warszawie reprezentować będzie ośmiu siatkarzy.

PGE Skra Bełchatów do nowych rozgrywek PreZero Grand Prix PLS przystąpi w czwartym, ostatnim turnieju. Znamy już skład drużyny żółto-czarnych, która wystąpi na nadwiślańskich piaskach stolicy. PGE Skrę reprezentować będą:  Dawid Filipek, Bartosz Filipiak, Norbert Huber, Karol Kłos, Robert Milczarek, Dusan Petković, Kacper Piechocki i Mikołaj Sawicki.

- Głównym kryterium było przede wszystkim zdrowie zawodników. Jeśli któryś z naszych graczy nie miał żadnego urazu, nic go nie bolało w okresie przygotowawczym, to wszystko szło w dobrą stronę. Mamy gotową i myślę, że ciekawą drużynę - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry Bełchatów.

Z tego też powodu w letnim Grand Prix nie zagra Mateusz Bieniek, który dopiero w czwartek dołączył do drużyny po kontuzji i rehabilitacji kolana. Nowy środkowy PGE Skry urazu nabawił się na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Warto podkreślić, że z powodu kłopotów z podróżowaniem w dobie pandemii do drużyny nie dołączyli jeszcze dwaj Amerykanie Tylor Sander i Jennings Franciskovic.

ProZeroGrand Prix jest nową formułą rozgrywek wakacyjnych, dla klubów z PlusLigi i Krispol 1. Ligi (swoje turnieje, w tych samych miejscach rozgrywają też drużyny żeńskie). Turnieje rozgrywane są na zasadach łączących plażówkę i siatkówkę halową. Na boisku halowym (9x9m) występuje po czterech graczy z drużyny, którzy grają piłką do plażówki, ale na zasadach z gry halowej.

Pierwsze dwa męskie turnieje odbyły się w poprzedni weekend w Krakowie. Awans do turnieju finałowego, który w dniach 8-9 sierpnia odbędzie się w Gdańsku wywalczyły GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów (co ciekawe ostatnie miejsce w pierwszym turnieju zajęła najlepsza drużyna poprzedniego sezonu ZAKSA) oraz Jastrzębski Węgiel i MKS Będzin.

Już wczoraj, w ostatni dzień lipca rozpoczęła się rywalizacja w Warszawie. W piątek grały panie, zaś w sobotę do gry przystąpią panowie: Verva Warszawa Orlen Paliwa, Visła Bydgoszcz, KGHM Cuprum Lubin i LUK Politechnika Lublin. Co ciekawe, klub z Lublina zastępuje w letnim Grand Prix Trefla Gdańsk. W zespole z Gdańska stwierdzono bowiem aż 14 przypadków zakażenia koronawirusem (!), w tym 11 wśród zawodników i 3 wśród członków sztabu.  

PGE Skra Bełchatów przystąpi do gry w niedzielę. Kolejno rywalami bełchatowian będą: Krispol Września (o godz. 9:30), Indykpol AZS Olsztyn (godz. 14) i Ślepsk Suwałki (godz. 17). Dwie najlepsze drużyny z tej grupy, podobnie jak z rozgrywek sobotnich awansują do gdańskiego finału. Wstęp na mecze nad Wisłą w Warszawie jest bezpłatny, ale obowiązuje limit 250 miejsc na trybunach. Ci, którzy do stolicy się nie wybierają mogą obejrzeć mecze w Polsacie Sport.  

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120936 odwiedzin