GKS Bełchatów opuszczają asystent trenera i kierownik drużyny

2020-08-01 01:12:12

GKS Bełchatów opuszczają asystent trenera i kierownik drużyny

GKS Bełchatów bez asystenta trenera i kierownika drużyny. Kacper Jędrychowski i Radosław Drogosz opuszczają klub ze Sportowej.

Po masowym opuszczaniu GKS Bełchatów przez piłkarzy z klubu odchodzą także członkowie sztabu szkoleniowego. O tym, że Kacper Jędrychowski po sezonie opuści GKS Bełchatów informowaliśmy już w dniu, kiedy kontrakt z klubem rozwiązał trener Artur Derbin. Już wówczas było wiadomo, że młody, sympatyczny trener będzie dalej asystował Derbinowi w GKS Tychy.

Kacper Jędrychowski to oczywiście były zawodnik grup młodzieżowych GKS Bełchatów oraz Włókniarza Zelów, Warty Osjaków i Czarnych Rząśnia, który szybko postanowił przekwalifikować się z piłkarza na trenera. Mimo zaledwie 30 lat był już trenerem grup młodzieżowych w GKS i asystentem Krystiana Kieracha w zespole rezerw, zaś przy pierwszej drużynie "Brunatnych" pracuje już od pięciu lat. Asystował Rafałowi Ulatowskiemu, Andrzejowi Konwińskiemu, Mariuszowi Pawlakowi, a ostatnio Arturowi Derbinowi i Marcinowi Węglewskiemu. Łącznie na ławce trenerskiej GKS zasiadał niemal 180 razy w tym raz jako pierwszy trener podczas wygranego meczu Pucharu Polski z rezerwami Miedzi Legnica. Z wyróżnieniem ukończył kursy UEFA A i UEFA A Elite Youth w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

- Możliwość pracy w pierwszym zespole klubu, w którym zaczynałem swoją przygodę z piłką nożną, była dla mnie wielkim zaszczytem. Cieszę się, że mogłem być częścią tej ekipy i mam nadzieję, że w pewnym sensie spłaciłem kredyt zaufania oraz zostawiam po sobie dobre wrażenie. Życzę Klubowi i wszystkim ludziom z nim związanym samych sukcesów - powiedział Kacper Jędrychowski, dla oficjalnej strony GKS Bełchatów.

903.jpg
Fot. Łukasz Sobala / www.pressimages.pl / GKS Tychy

O ile odejście Kacpra Jędrychowskiego było wiadome, o tyle pewnym zaskoczeniem jest rezygnacja Radosława Drogosza, kierownika pierwszej drużyny GKS Bełchatów. "Kiero" z klubem związany jest jeszcze dłużej, grał dla "Brunatnych" jako piłkarz, a potem był pracownikiem technicznym, jednocześnie pracując jako trener grup młodzieżowych. Kierownikiem pierwszej drużyny, a więc osobą zajmującą się m.in. całą drużynową papierologią i logistyką, został jesienią 2015 roku, zastępując na tym stanowisku inną legendę klubu Dariusza Marca.

Nieoficjalnie dowiadujemy się, że Radosław Drogosz, podobnie jak ci, którzy odchodzą w ostatnim czasie ze Sportowej wybrał życiową stabilizację i pracę w bełchatowskiej kopalni.

Takim ludziom jak Kacper Jędrychowski i Radosław Drogosz za pracę dla GKS należą się podziękowania. Z pewnością obu nie raz jeszcze spotkamy na trybunach przy Sportowej.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120947 odwiedzin