Plan przygotowań PGE Skry Bełchatów

2020-07-30 00:27:43

Plan przygotowań PGE Skry Bełchatów

PGE Skra Bełchatów ma już opracowany plan przygotowań do sezonu. Po zaplanowanych na niedzielę meczach na plaży w Warszawie bełchatowianie będą przygotowywać się do sparingów w hali.

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 29 czerwca, jednak na początku był to okres adaptacyjny. Po jego zakończeniu siatkarze rozpoczęli właściwy prezeson, choć jeszcze w niepełnym składzie. Jak wiemy, wystartował już PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki na piasku. PGE Skra Bełchatów wejdzie do gry 2 sierpnia, a więc w najbliższą niedzielę.

Letnie Grand Prix to nowa forma rywalizacji, atrakcja dla kibiców, a dla drużyn okazja do ciekawej formy treningu. PGE Skra jeśli wyjdzie z grupy zagra w gdańskim finale. Oprócz tego bełchatowianie mają też zaplanowane sparingi w hali z Aluronem CMC Zawiercie i Vervą Warszawa Orlen Paliwa.

Weźmie udział także w Jubileuszowym Turnieju PGE Skry Bełchatów (rywalami będą Aluron CMC, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Jastrzębski Węgiel) i Gigantach Siatkówki (zagrają w nim Jastrzębski Węgiel, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa oraz Trefl Gdańsk). Jak podkreśla trener Michał Mieszko Gogol, plan najprawdopodobniej rozszerzy się jeszcze o kolejne mecze kontrolne.

- To jest cały czas dynamiczne i zmienia się. Na pewno po takiej przerwie trzeba rozegrać sporo sparingów. Będziemy celowali w 10-12 meczów. Nie mamy też na razie za wielu zawodników, więc tak naprawdę trudno powiedzieć, kto miałby grać i w jakim wymiarze. Na pewno będziemy jednak starali się mocno pograć - mówi Michał Mieszko Gogol, trener PGE Skry.

Co więcej, zespół wyjedzie na czterodniowe zgrupowanie do Łasku, gdzie oprócz treningów, rozegra mecz sparingowy w Zduńskiej Woli z Aluronem CMC Zawiercie (7 sierpnia). - W Łasku spotkamy się po raz pierwszy w komplecie. Drużyna będzie miała okazję spędzić trochę czasu poza miastem. To też ważne, żeby się poznać i rozpocząć pracę nad budowaniem grupy, bo w tym aspekcie też mamy sporo do zrobienia. Atmosfera do tej pory jest fantastyczna, ale myślę, że po tym zgrupowaniu będzie jeszcze lepiej - dodaje Gogol.

Przypomnijmy, że wstępnie start nowego sezonu PlusLigi zaplanowano na 12 września. PGE Skra Bełchatów ma zagrać na wyjeździe z Cuprum Lubin.

Wstępny plan przygotowań PGE Skry przed sezonem 2020/2021:
2 sierpnia - udział w PreZero Grand Prix (Warszawa)
4-7 sierpnia - zgrupowanie w Łasku
7 sierpnia - sparing z Aluronem CMC Zawiercie (Zduńska Wola)
8-9 sierpnia - ew. finał PreZero Grand Prix (Gdańsk)
15-16 sierpnia - dwumecz z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa (Bełchatów)
21-22 sierpnia - Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów (Bełchatów)
29-30 sierpnia - turniej Giganci Siatkówki (Kępno)

fot. Paweł Piotrowski / PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw, PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120954 odwiedzin