PGE na dłużej ze Stalą Mielec. A co z kasą dla GKS Bełchatów?

2020-07-29 23:28:54

PGE na dłużej ze Stalą Mielec. A co z kasą dla GKS Bełchatów?

PGE Polska Grupa Energetyczna przedłużyła umowę sponsorską z FKS Stalą Mielec. A co z powrotem PGE do Bełchatowa? Na razie poza zapowiedziami prezesów PGE i GKS nie ma żadnych konkretów.

PGE Polska Grupa Energetyka i FKS Stal Mielec ogłosiły w środę podpisanie umowy sponsorskiej, dzięki której PGE pozostanie sponsorem tytularnym mieleckiego klubu na kolejny sezon.Przypomnijmy, że zespół z Podkarpacia uzyskał w zakończonym właśnie sezonie awans do PKO BP Ekstraklasy. Co zatem z powrotem PGE do sponsorowania GKS Bełchatów?


Energetyczny gigant przestał być tytularnym sponsorem GKS rok temu. Jesienią ubiegłego roku, przed wyborami parlamentarnymi prezes Wiktor Rydz i posłanka Małgorzata Janowska ogłosili, że nowa umowa sponsorska jest tuż, tuż, co jak wiemy okazało się wielką ściemą. Wiosną, w dobie pandemii Covid-19 PGE zapowiedziało ograniczenie środków na sponsoring. Jednak w czerwcu w wywiadzie dla Polsat Sport Wiktor Rydz, prezes GKS oznajmił, że sponsorowanie GKS Bełchatów przez PGE ma zależeć od awansu Stali Mielec. Ten warunek został spełniony, czekamy więc na decyzję PGE o powrocie do sponsorowania bełchatowskiego klubu.


Na początku lipca Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Energetycznej pojawił się w Bełchatowie, gdzie zapowiedział, że kierowana przez niego, jedna z największych państwowych spółek, przekaże 2 mln zł na fundację, która będzie szkoliła młodzież w Bełchatowie. O wsparciu dla samego klubu nic nie było.

Czekamy zatem na realizację obietnic panów prezesów. Na razie w sprawie wsparcia dla GKS ze strony PGE cicho, a już za dwa tygodnie rusza nowy sezon. Z GKS na razie seryjnie odchodzą piłkarze. W środę okazało się, że do Chojniczanki przenosi się Artur Golański, który wiosną miał pewne miejsce w składzie GKS Bełchatów i z pewnością mógłby zostać liderem drużyny w nowym sezonie, ale wybrał grę na drugoligowych boiskach, choć pewnie z większą stabilizacją finansową. Jak widać piłkarze chyba nie bardzo ufają w zapewnienia panów pod krawatem.

Dokumentacja w sprawie powołania fundacji Akademia GKS Bełchatów zostały już złożone, po tym jak rada nadzorcza klubu na odchodne przyklepała (po poprawkach) zapisy statutu fundacji. Czekamy zatem, czy faktycznie PGE przeleje 2 miliony na działalność akademii.

Oprócz ogłoszonego dziś sponsoringu Stali Mielec, kilka dni temu PGE podpisało umowę na szkolenie siatkarskiej młodzieży w klubie Legionovia Legionowo. A Bełchatów wciąż czeka...

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120951 odwiedzin