GKS Bełchatów opuszczają kluczowi piłkarze. Biel i Wołkowicz w Tychach, Małachowski w Niemczech

2020-07-28 00:14:41

GKS Bełchatów opuszczają kluczowi piłkarze. Biel i Wołkowicz w  Tychach, Małachowski w Niemczech

GKS Bełchatów traci kolejnych kluczowych piłkarzy, którzy przyczynili się do utrzymania drużyny w Fortuna 1. Lidze. Kontrakt z klubem rozwiązał właśnie Bartosz Biel, najlepszy strzelec spośród tych, którzy dograli sezon do końca.

Bartosz Biel miał jeszcze przez rok ważny kontrakt z GKS Bełchatów, ale zdecydował się go rozwiązać za porozumieniem stron. 26-letni skrzydłowy, który był kluczowy w walce o utrzymanie dla GKS zagrał 67 meczów i strzelił 16 goli, z których 9 w minionym sezonie. Po Mateuszu Marcu, który opuścił GKS zimą był drugim najlepszym strzelcem drużyny.

Bartosz Biel podpisał już dwuletni kontrakt z GKS Tychy. Jego trenerem będzie tam Artur Derbin, który odszedł z Bełchatowa przed restartem rozgrywek po pandemii Covid-19. O tym, że Derbin będzie pracował w Tychcach już pisaliśmy, ale szkoleniowiec podpisał oficjalnie kontrakt po sezonie.


Bełchatowski zaciąg w Tychcach będzie większy. Dwuletnią umową z drużyną Derbina związał się także Krzysztof Wołkowicz. 25-letni pomocnik lub boczny obrońca w minionym sezonie zagrał dla GKS Bełchatów w 21 meczach ligowych i jednym pucharowym, strzelając dwa gole. Był jednym z tych piłkarzy, którym w czerwcu kończył się kontrakt, ale postanowił pomóc drużynie w walce o utrzymanie do końca sezonu.

Krok ten wykonał też Adrian Małachowski, ale z powodu kontuzji sezonu nie dograł. 22-letni pomocnik grał będzie w Niemczech. Podpisał dwuletni kontrakt z trzecioligową drużyną 1.FC Magdeburg.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Cześć 1. FC Magdeburg, niedługo się widzimy?????? @1fcm1965 Hallo 1. FC Magdeburg, wir sehen uns bald??????

Post udostępniony przez Adrian Małachowski (@a_malachowski)Lip 24, 2020 o 7:08 PDT


Przypomnijmy, że w gronie zawodnikiów, którym za kilka dni kończą się przedłużone o miesiąc kontrakty są: Paweł Lenarcik, Daniel Niźnik, Paweł Czajkowski, Damian Michalak, Artur Golański, Marcin Ryszka, Mariusz Magiera, Marcin Sierczyński, Mateusz Szymorek, Michał Kołodziejski, Dawid Flaszka i wypożyczony z Wisły Kraków Przemysław Zdybowicz. Z graczy, którzy mieli ważne umowy dłużej klub opuścili już Viktor Putin i Kacper Kondracki (będzie grał w Wiśle Płock). Natomiast z piłkarzy, którzy grali w zakończonym w sobotę sezonie wciąż ważne z GKS Bełchatów kontrakty mają: Emile Thiakane, Mikołaj Grzelak (który przeszedł operację po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie), Patryk Winsztal, Bartłomiej Lisowski i Damian Warnecki. Niestety nie musi to oznaczać, że ci piłkarze pozostaną na Sportowej, gdyż jeśli klub zalega im z wypłatami mogą wnieść o rozwiązanie kontraktów.

Przypomnijmy, że w trakcie trwania rundy wiosennej kontrakty z GKS rozwiązali kapitanowie Marcin Grolik (trafił do Olimpii Grudziądz, z którą spadł z ligi) i Bartłomiej Bartosiak (gra w trzecioligowej Wiśle Puławy). Odejść w trakcie sezonu było więcej, jeszcze jesienią klub opuścili Dawid Kocyła i Mateusz Marzec.

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120950 odwiedzin