Turniej z okazji jubileuszu PGE Skry Bełchatów już w sierpniu

2020-07-27 22:38:48

Turniej z okazji jubileuszu PGE Skry Bełchatów już w sierpniu

Jubileuszowy Turniej PGE Skry Bełchatów odbędzie się już w sierpniu w hali Energia. Do Bełchatowa zjadą najlepsze polskie ekipy, które w ramach przygotowań do nowego sezonu zagrają w towarzyskim turnieju, który będzie okazją do uczczenia 90-lecia klubu Skra Bełchatów.

Wprawdzie powstały w 1930 roku RKS Skra Bełchatów zaczynał od piłki nożnej, a siatkówka pojawiła się kilkadziesiąt lat później, ale to właśnie do tradycji przedwojennego klubu sięgają dziś EKS i KPS Skra Bełchatów. Od początku roku siatkarski klub obchodzi więc 90-lecie istnienia, choć niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że hucznych obchodów nie było. Okazją do świętowania będzie jednak przedsezonowy turniej z okazji jubileuszu klubu, co będzie doskonałą okazją dla kibiców, by obejrzeć w końcu siatkarskie gwiazdy ligi mistrzów świata na parkiecie, po raz pierwszy od marca.

Jubileuszowy turniej PGE Skry Bełchatów odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia w hali Energia, a oprócz gospodarzy z Bełchatowa wezmą w nim udział także: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel oraz Aluron CMC Zawiercie. Będzie to doskonała okazja, by obejrzeć zespoły w najsilniejszych składach - ze względu na zakończony już okres reprezentacyjny. Zapowiada się wiele siatkarskich emocji na najwyższym poziomie!

- Sięgając pamięcią, przez wiele lat graliśmy w Bełchatowie Turniej o Puchar Prezesa Elektrowni, jednak dziś już go nie ma. Teraz chcemy wrócić historycznie do tych zdarzeń, tym bardziej, że obchodzimy 90-lecie klubu - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A. - Nasze działania obchodów tej uroczystości trochę zatrzymała pandemia, więc to doskonała okazja, by uświetnić nasz jubileusz. Turniej jest też ważny ze względu szkoleniowego, bo zaproszenie przyjęły drużyny, które są gwarantem wysokiego poziomu sportowego i to blisko rozpoczęcia rozgrywek - dodaje.

Co więcej, PGE Skra pracuje nad tym, by kibice mogli obejrzeć turniej w hali Energia na żywo. Ze względu na obecną sytuację nie jest to proste, jednak klub robi wszystko, by fani zasiedli na trybunach. - Mam nadzieję, że przepisy i obostrzenia pozwolą, by w pewnym wymiarze po raz pierwszy w tym sezonie w Bełchatowie zobaczyć siatkarzy na boisku. Dodatkowo, będzie to okazja do prezentacji nowej drużyny na sezon 2020/2021 - dodaje Piechocki.

Warto również dodać, że transmisję na żywo z turnieju przeprowadzi telewizja Polsat Sport. O decyzji w sprawie obecności kibiców na trybunach klub będzie informował i wtedy rozpocznie ewentualną sprzedaż biletów.

Terminarz Jubileuszowego turnieju PGE Skry Bełchatów:

21 sierpnia (sobota):
PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel (godz.15)
Aluron CMC Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (godz. 17.30)

22 sierpnia (niedziela):
- mecz o trzecie miejsce (godz. 10)
- finał (godz. 12.30)

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120945 odwiedzin