Okręgowy Puchar Polski po pierwszej odsłonie. Kto gra dalej?

2020-07-20 23:31:48

Pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu piotrkowskiego za nami. Dalej grają rezerwy i juniorzy GKS Bełchatów oraz Astoria Szczerców i rezerwy Omegi Kleszczów.

W Grocholicach miejscowy KS podejmował faworyzowaną Astorię Szczerców. Do 71. minuty gospodarzom udawało się utrzymać bezbramkowy remis z rywalem z okręgówki. Potem jednak o sobie dał znać Tomasz Paroń, który wyorzystując trafienia kolejno Sebastiana Stępnika i Adriana Ulfika zdobył dwa gole. Wynikiem 0:2 KS Grochlice żegnają się z Pucharem Polski. Astoria natomiast w drugiej rundzie zmierzy się z rezerwami GKS Bełchatów.

I runda Pucharu Polski: Astoria Szczerców - KS Grocholice 2:0 (0:0) Bramki: Tomasz Paroń 71’ (asysta: Sebastian...

Opublikowany przez LKS Astoria Szczerców Niedziela, 19 lipca 2020

GKS II pojechał na mecz do Wolicy, gdzie rywalem była Alfa Kleszczów. Tutaj również gole padały dopiero po przerwie, ale za to aż sześć! Hat-tricka zaliczył Kacper Sionkowski, do tego gole dołożyli Hubert Jakubiec i Oskar Przywara. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i skończyło się 5:1 dla drużyny trenera Adriana Teodorczyka.

Opublikowany przez FotoPiotra Niedziela, 19 lipca 2020

Natomiast prowadzeni przez Adama Konstańczuka juniorzy GKS Bełchatów na boisku Miejskiego Centrum Sportu podejmowali Grabkę Grabica. Po wyrównanej pierwszej połowie było 2:2, a gole dla drużyny rocznika 2002 strzelali Nikodem Pawlak i Filip Olszewski. Po zmianie stron już tylko GKS był skuteczny, a konkretnie ponownie Filip Olszewski, Wiktor Langier i Kacper Konstańczuk. 5:2 i awans juniorów GKS.

W drugiej rundzie juniorzy GKS zagrają z rezerwami Omegi. Podopieczni trenera Dawida Perońskiego przyjechali na stadion Powiatowego Centrum Sportu na mecz z ponownie B-klasowym zespołem ESPN Bełchatów, który dopiero buduje kadrę na ligę. Kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć akurat ten mecz (wszystkie spotkania rozgrywano w niedzielę o godz. 17) nie narzekali. Padło aż 10 goli, z czego osiem dla Omegi II. Ciekawostką może być fakt, że w zespole ESPN przeciwko rezerwom Omegi zagrał trener pierwszego zespołu tego klubu czyli Jacek Berensztajn, który zaliczył dwie asysty (oba gole dla ESPN zdobył Marcin Guszczar). Natomiast zespół Omegi II zasilił 18-letni Jakub Szczepka, który w poprzednim seznie grał dla ESPN, wówczas grających pod szyldem Zjednoczonych Gmina Bełchatów. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Dawid Barański, dwa trafienia zaliczył Łukasz Roczek, a po jednym Jakub Warzyński, Mateusz Jędrzejczyk i Łukasz Morawski.

Dodajmy, że dalej gra także Orzeł Wola Wiązowa, który w meczu rundy wstępnej Pucharu Polski na szczeblu okręgu sieradzkiego wyeliminował LZS Wydrzyn, wygrywając na wyjeździe 3:1.