Zrzutka na operację Mikołaja Grzelaka. Zebrano już 26 tysięcy!

2020-07-18 01:50:44

Zrzutka na operację Mikołaja Grzelaka. Zebrano już 26 tysięcy!

Mikołaj Grzelak, kontuzjowany piłkarz GKS Bełchatów przejdzie operację i rehabilitację dzięki... kibicom i piłkarzom innych klubów Fortuna 1. Ligi. GKS łaskawie będzie partycypował tylko w części kosztów operacji.

Mikołaj Grzelak doznał poważnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w lewym kolanie podczas meczu przeciwko Termalice Bruk-Bet Nieciecza, 14 lipca. W poniedziałek w łódzkiej klinice Ortomedsport ma przejść zabieg artroskopii. Będzie to możliwe dzięki internetowej zrzutce wśród kibiców i piłkarzy klubów Fortuna 1. Ligi. Zebrali już ponad 26 tysięcy złotych!

Akcję zorganizował Łukasz Budziłek, bramkarz, wychowanek GKS Bełchatów i przyjaciel Mikołaja Grzelaka z boiska. Razem przeszli przez wszystkie etapy szkolenia w GKS. Obecnie "Budził" jest zawodnikiem... Termaliki, więc kontuzję przyjaciela widział na żywo na stadionie.

- Wszyscy doskonale wiemy jaka jest sytuacja w GKSie Bełchatów... chłopaki od kilku miesięcy nie dostają wypłat i ciężko mówić o normalnym funkcjonowaniu, a co dopiero o wyłożeniu kilkudziesięciu tysięcy na operację i rehabilitację. Klub nie jest w stanie mu pomoc, ale my możemy pokazać, że #PIERWSZALIGASTYLZYCIA to nie tylko niemożliwe historie i wielkie emocje na boisku, ale też dobry styl POMAGANIA! Liczy się każda złotówka niezależnie, ile uda nam się zebrać! - napisał w opisie zbiórki Łukasz Budziłek.

WESPRZYJ REHABILITACJĘ MIKOŁAJA GRZELAKA

Jak wyliczono, operacja ma kosztować 15 tys. zł, rehabilitacja kolejne 5 tys. Cel zbiórki, 20 tys. zł udało się osiągnąć w dwa dni! Na apel Łukasza Budziłka odpowiedzieli kibice (nie tylko GKS Bełchatów), ale też piłkarze innych drużyn Fortuna 1. Ligi, co było zresztą zamierzeniem organizatora.

Obecnie na koncie zrzutki jest już 26,5 tys. zł. Wiadomo, że jeśli środki z rehabilitacji Mikołaja Grzelaka zostaną, reszta pieniędzy trafi na podobny cel, pomocy w powrocie na boisko innego z piłkarzy 1. Ligi. Akcja prowadzona jest na Zrzutka.pl.

Co ciekawe, sam klub do całej akcji odniósł się w lakonicznym komunikacie, że będzie "partycypował w części wydatków na artroskopię Mikołaja Grzelaka", a jego rehabilitacją zajmie się klubowy fizjoterapeuta Damian Zieliński. GKS nie poinformował w jakiej części będzie partycypował w leczeniu "Mikiego".

Klub będzie partycypował w części wydatków na artroskopię Mikołaja Grzelaka a potem bardzo dużo w rękach naszego...

Opublikowany przez GKS Bełchatów Wtorek, 14 lipca 2020

Oczywiście opłacenie leczenia piłkarza w normalnych warunkach powinno być w gestii klubu. Tym bardziej, że mówimy o wychowanku GKS Bełchatów, chłopaku który w każdym meczu zostawia serce na boisku, a w minioną niedzielę zostawił też zdrowie dla klubu, który od miesięcy nie płaci mu w pełni należytego wynagrodzenia. Ale ta sytuacja pokazuje też potencjał jaki ma internetowa zrzutka, w sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne. Ciekawe, że
crowdfunding jako forma pozyskania środków dla GKS, to opracowana na początku roku formuła, która od pół
roku leży na biurku prezesa klubu...    

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120955 odwiedzin