Rada nadzorcza GKS Bełchatów złożyła dymisję. Oni też już mieli dość?

2020-07-17 15:12:44

Rada nadzorcza GKS Bełchatów złożyła dymisję. Oni też już mieli dość?

Rada nadzorcza GKS Bełchatów podała się do dymisji. Wygląda na to, że jej członkowie nie chcą już firmować swoimi nazwiskami działań klubu. Jednocześnie rada wyraziła zgodę na utworzenie Fundacji Akademia GKS Bełchatów.

W czwartek rada nadzorcza GKS Bełchatów SA podjęła jednogłośnie uchwałę o dymisji. Krzysztof Nowak, jako przewodniczący oraz Sławomir Buda i Jacek Krężlik złożyli rezygnację z zajmowanych stanowisk, wydając jednocześnie oświadczenie podsumowujące działanie rady w tym składzie.

Odchodzący członkowie rady nadzorczej przypomnieli, że poprzez swoje rekomendacje wpłyneli na ograniczenie kosztów klubu i zablokowali zaciągnięcie kolejnych zobowiązań, wobec trudnej sytuacji finansowej GKS. Dzięki działaniom rady wprowadzono system premiowania piłkarzy zależny od awansu do Fortuna 1. Ligi i wysokiej pozycji w Pro Junior System, a po awansie drużyny w 2019 roku, pieniądze trafiły do zespołu.

901.jpg

Ale najciekawszy wątek oświadczenia członków rady dotyczy dwukrotnych starań o rozszerzenie składu rady nadzorczej o przedstawiciela kibiców i rodziców młodych piłkarzy, którzy trenują w klubie. To pozwoliłoby rozszerzyć kontrolę nad działaniami prezesa klubu na szersze środowiska, ale decyzje te zostały zablokowane.

Na odchodne rada nadzorcza podjęła uchwałę zezwalającą na powołanie Fundacji Akademia GKS Bełchatów (ta, na którą niby 2 mln zł ma przekazać PGE). Jak informowaliśmy na Twitterze wcześniej rada nie wyraziła zgody na statut fundacji w formie przedstawionej przez prezesa Wiktora Rydza. Jak się dowiadujemy, zapisy w statucie zostały zmienione, co ma pozwolić na większą kontrolę nad finansami tego tworu, który ma rzekomo przejąć szkolenie młodych adeptów futbolu.

Decyzja członków rady nadzorczej pokazuje, że jej członkowie nie chcą już dłużej firmować swoimi nazwiskami działań klubu. Dodajmy, że trójka członków rady pracowała społecznie, nie biorąc z tego tytułu wynagrodzenia.

Skład nowej rady nadzorczej GKS Bełchatów nie jest jeszcze znany. Prawo do desygnowania członków mają akcjonariusze sportowej spółki.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120930 odwiedzin