GKS Bełchatów przegrał z Miedzią Legnica w cztery minuty

2020-07-16 20:36:24

GKS Bełchatów przegrał z Miedzią Legnica w cztery minuty

GKS Bełchatów wyraźnie przegrał w Legnicy z Miedzią 0:3, w meczu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi. "Brunatni" wszystkie gole stracili w przeciągu czterech minut pierwszej połowy. Miedź zapewniła sobie baraże, a GKS jest bliski pozycji spadkowej.

Osłabiony odejściami z drużyny, kontuzjami i absencjami za kartki GKS Bełchatów gładko przegrał z faworyzowaną Miedzią Legnica. Po znakomitej passie sześciu meczów bez porażki niewiele już zostało, bo i z tamtej drużyny wypadają kolejni piłkarze. Podobnie jak w niedzielnym meczu z Termaliką, w czwartkowy wieczór bełchatowianie wyraźnie ustępowali swoim rywalom.

Mecz rozstrzygnął się w cztery minuty. Między 20., a 24. minutą gry podopieczni trenera Marcina Węglewskiego pozwolili jak w masło wjechać gospodarzom we własne pole karne. Trzy razy, co zakończyło się trzema golami.

SKRÓT MECZU

Miejscowi mogli podwyższyć, ale w drugiej połowie nie specjalnie kwapili się do kolejnych ataków. 3:0 w zupełności ich zadowalało. Prowadzona przez byłego piłkarza GKS Ireneusza Kościelniaka drużyna z Legnicy zwycięstwem zapewniła sobie udział w barażach. GKS przybliżył się znów do strefy spadkowej. Jeszcze dzisiaj wieczorem dwaj bezpośredni rywale bełchatowian, czyli Olimpia Grudziądz i GKS Jastrzębie grają ze sobą.

Miedź Legnica - GKS Bełchatów 3:0 (3:0)
1:0 Marquitos (20’)
2:0 Joan Román (21’)
3:0 Artur Pikk (24’)

Miedź:
Łukasz Załuska - Paweł Zieliński, Božo Musa, Nemanja Mijušković, Artur Pikk - Jakub Łukowski (65’ Carlos Heredia), Omar Santana, Adrian Purzycki, Marquitos (60’ Marcin Garuch), Joan Román - Kacper Kostorz (75’ Maciej Śliwa).

GKS Bełchatów:
Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski,  Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek -  Bartłomiej Lisowski (46’ Damian Michalak), Paweł Czajkowski, Artur Golański (46’ Kacper Kondracki),  Bartosz Biel (62’ Przemysław Zdybowicz), Dawid Flaszka - Patryk Winsztal.

żółte kartki:
Purzycki - Winsztal, Michalak.
sędzia:
Artur Aluszyk (Szczecin).
widzów:
1140.

fot. archiwum, Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120931 odwiedzin