PGE Skra Bełchatów zagra w letnim Grand Prix w Warszawie

2020-07-14 23:12:06

PGE Skra Bełchatów zagra w letnim Grand Prix w Warszawie

PGE Skra Bełchatów zagra w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki w grupie warszawskiej. Rywalami bełchatowian będą Krispol Września, Indykpol AZS Olsztyn i Ślepsk Malow Suwałki. Zespół PGE Skry już od kilkunastu dni trenuje na piaski.

Już 25 lipca startują nowe rozgrywki siatkarskie w Polsce. PreZero Grand Prix PLS to nowe oferta dla kibiców spragnionych siatkarskich emocji. Klubu PlusLigi rywalizować będą w ciekawej fomule rozgrywek plażowych. Innej niż standardowa plażówka, bo na boisku o wymiarach boiska halowego w jednej drużynie wystąpi czterech graczy.

Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach w Krakowie i Warszawie. Najpierw 25 lipca w Krakowie zagrają Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice, BBTS Bielsko-Biała i Asseco Resovia Rzeszów. Dzień później, także pod Wawelem na piasku zobaczymy drużyny Jastrzębskiego Węgla, Aluronu CMC Warty Zawiercie, Stali Nysa i MKS Będzin.

Tydzień później swoje mecze rozegrają dwie grupy warszawskie. Najpierw 1 sierpnia w stolicy grać ze sobą będą Verva Orlen Paliwa Warszawa, Trefl Gdańsk, BKS Visla Bydgoszcz  i KGHM Cuprum Lubin. Natomiast dzień później, 2 sierpnia do gry wkroczą bełchatowianie. PGE Skra Bełchatów rywalizację w letnim Grand Prix rozpocznie od meczu z Krispolem Września (godz. 9.30). W sesji popołudniowej bełchatowian czekają dwa mecze. O godz. 14 zmierzą się z Indykpolem AZS Olsztyn, a o godz. 17. ze Ślepskiem Malow Suwałki. 

Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8-9 sierpnia w Gdańsku. Tam rozgrywki toczyć się będą w formie pucharowej. Jeśli PGE Skra awansuje do gdańskiego finału, to zagra w pierwszym meczu z kimś z drugiej "warszawskiej" grupy.

PGE Skra Bełchatów przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła od tzw. okresu adaptacyjnego. Jego elementem jest m.in. gra na boiskach plażowych. Trener Michał Mieszko Gogol często wykorzystuje do treningów swoich zawodników obecnie boiska plażowe przy szkole na Binkowie.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120950 odwiedzin