Poważna kontuzja Mikołaja Grzelaka. Straci pół roku

2020-07-14 22:32:49

Poważna kontuzja Mikołaja Grzelaka. Straci pół roku

Mikołaj Grzelak nie zagra już w tym sezonie w GKS Bełchatów. Wychowanek "Brunatnych", w niedzielnym meczu przeciwko Termalice doznał poważnej kontuzji, zerwania więzadeł w kolanie. Czeka go nawet pół roku przerwy w grze.

29-letni wychowanek GKS Bełchatów, który zwykle grał na boku obrony, przeciwko Termalice z konieczności wystąpił w środku pola. W 53. minucie gry doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. Niestety dokładne badania wykazały, że Mikołaj Grzelak zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Jak informuje klub, "Mikiego" w poniedziałek czeka operacja, a po niej żmudna, nawet pięciomiesięczna rehabilitacja.

Będący ulubieńcem bełchatowskich kibiców Mikołaj Grzelak był podstawowym zawodnikiem "Brunatnych" w tym sezonie. Wystąpił w 30 meczach Fortuna 1. Ligi i jednym Totolotek Pucharu Polski. Zaliczył trzy asysty. 

Kontuzje prześladują GKS Bełchatów w ostatnim czasie. W meczu przeciwko Termalice nie mogli zagrać Adrian Małachowski i Krzysztof Wołkowicz. Ten pierwszy w GKS już nie zagra, bo urazu nie zdąży przed końcem sezonu wyleczyć, a z końcem lipca kończy mu się przedłużony o miesiąc kontrakt. Wołkowicz na razie trenuje indywidualnie. Jak wyliczył Michał Antczak, rzecznik GKS Bełchatów, kontuzja Mikołaja Grzelaka jest już dziewiątym urazem wykluczającym zawodnika z gry wśród piłkarzy "Brunatnych" na przestrzeni całego sezonu.

Fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1297951 odwiedzin