Czempioni z minimami i życiówkami

2020-07-13 17:04:14

Marysia Kołodziejczuk potwierdza swoją wysoką dyspozycję. Reprezentantka UKS Czempion Bełchatów zdobyła kwalifikację do mistrzostw Polski juniorek młodszych w biegu na 800m.

Reprezentanci UKS Czempion wystartowali w zawodach w Łodzi i Warszawie. W silnie obsadzonych mityngach, których przez pandemię brakowało wiosną, wielu lekkoatletów startuje by uzyskać kwalifikacje do mistrzostw Polski. Z takim założeniem jechali na zawody też podopieczni trenera Dariusza Rybarczyka.

- Tym razem przed młodymi lekkoatletami były postawiane dwa zadania, zdobyć kwalifikacje na mistrzostwa Polski juniorów młodszych i sprawdzenia formy dla krócej trenujących. Podzieleni na dwie grupy próbowali zdobywać życiówki  w Warszawie i Łodzi - komentuje trener UKS Czempion.

Najlepiej poradziły sobie dziewczyny. W warszawie debiut na 400mppł, okraszony zwycięstwem zaliczyła Marysia Kołodziejczuk, uzyskując obiecujące minimum - 1:05,96.

Gorzej poszło Maricie Dybalak. Nie trenująca ponad dwa miesiące zawodniczka wygrała serię B z, jak ocenia trener Rybarczyk, przeciętnym wynikiem na 800m - 2:26,92

Odmienne nastroje towarzyszyły Mai Matyśkiewicz, która w biegu na 100m uzyskała 12,60 i zajęła trzecie miejsce w kwalifikacjach, z awansem do finału. W biegu finałowym jednak nie wystartowała, gdyż trener Rybarczyk chciał także sprawdzić jej formę na dystansie dwa razy dłuższym Dodajmy, że finał wygrała reprezentantka Polski seniorek Anna Kiełbasińska (11,70).

Maja Matyśkiewicz miała jednak okazję pobiec w tym samym biegu z Anną Kiełbasińską, w serii biegów na 200m. Oczywiście dla bełchatowianki liczył się czas, a 25,69 było najlepszym wynikiem w jej kategorii wiekowej.

W zawodach wystartowali także kolejni młodzi zawodnicy, sprawdzając jaki jest ich poziom sportowy. Mateusz Markowiak na 1000m uzyskał rekord życiowy - 2:47,29. Dało mu to drugie miejsce w kategorii młodzika. W tej samej kategorii na 80m ppł zwyciężyła Zuzanna Mielczarek z wynikiem 13,16, a trzecia była Julia Grochulska - 14,20 (wyniki z finałów). Martyna Mielczarek wygrała serię na 200m z czasem 31,75.