GKS Bełchatów przegrał z Termaliką. Słaba postawa "Brunatnych". Kończyli w dziewiątkę

2020-07-12 18:10:20

GKS Bełchatów przegrał z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 0:2 i był to najsłabszy występ "Brunatnych" w tym roku. Po sześciu meczach bez porażki dobra passa została przerwana. GKS ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

To był najsłabszy mecz GKS Bełchatów od pojedynku z Sandecją Nowy Sącz, czyli pierwszego meczu po wznowieniu rozgrywek. W starciu z walczącą o awans Termaliką "Brunatni" byli bezradni. Brak kontuzjowanych Adriana Małachowskiego i Krzysztofa Wołkowicza rzucał się w oczy. Bełchatowianie nie potrafili opanować środka pola, nie stwarzając groźnych sytuacji.

SKRÓT MECZU

Oba gole dla gości padły po przerwie,a GKS nie był w stanie odwórcić losów spotkania. Bełchatowianie kończyli w dziewiątkę i z kontuzją Mikołaja Grzelaka. Zastąpił go Damian Warnecki, który na boisku był zagubiony i szybko obejrzał dwie żółte kartki. W ten sam sposób przedwcześnie mecz zakończył Emile Thiakane.

GKS Bełchatów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:2 (0:0)
0:1 Roman Gergel (49’)
0:2 Piotr Wlazło (71’)

GKS: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek -  Bartosz Biel, Paweł Czajkowski,  Mikołaj Grzelak (56’ Damian Warnecki),  Artur Golański (75’ Dawid Flaszka), Émile Thiakane - Patryk Winsztal (83’ Przemysław Zdybowicz).

Termalica: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Jonathan de Amo, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski - Marcin Wasielewski (81’ Martin Mikovič), Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło,  Florin Purece (84’ Michal Bezpalec), 11. Patrik Mišák (76’ Michał Orzechowski) - Roman Gergel.

żółte kartki: Warnecki, Thiakane, Flaszka - Jovanović.
czerwone kartki: Damian Warnecki (74’za drugą żółtą), Émile Thiakane (85’za drugą żółtą).

sędzia: Marek Opaliński (Legnica).