GKS Bełchatów ciągle bez licencji! PZPN nie dał wiary zapewnieniom klubu

2020-07-06 15:03:52

GKS Bełchatów ciągle bez licencji! PZPN nie dał wiary zapewnieniom klubu

GKS Bełchatów ponownie nie otrzymał licencji na grę w Fortuna 1. Lidze w przyszłym sezonie. Na nic starania piłkarzy, którzy robią wszystko, by uratować ligę, nieskuteczne są starania władz klubu. Dodatkowe dokumenty, które GKS przedstawił nie przekonały PZPN i ponownie nie przyznał klubowi licencji.

Przypomnijmy, że Komisja ds. Licencji Klubowych już raz nie przyznała GKS Bełchatów licencji na grę w Fortuna 1. Lidze w sezonie 2020/2021. Klub dostał czas na uzupełnienie dokumentacji. Dzisiaj, w poniedziałek 6 lipca ukazał się kolejny komunikat komisji, w którym ponownie PZPN odmówił przyznania GKS licencji, w związku z niespełnieniem kryteriów F.04 i F.05 Podręcznika Licencyjnego.

Co kryje się pod tajemniczymi symbolami? F.04 to kryterium finansowe. Aby je spełnić klub nie może posiadać przeterminowanych zobowiązań wobec pracowników (piłkarze, trenerzy, sztab medyczny, pracownicy biorowi itp.), Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego, a także wobec PZPN z tytułu ewentualnych kar. Tak, jak już nie raz pisaliśmy, zobowiązania wobec ZUS, skarbówki i samych piłkarzy to kula u nogi GKS, która nie pozowala PZPN na dalsze tolerowanie nierzetelności klubu w zakresie spłaty zobowiązań. Nowe dokumenty, które klub przesłał nie przekonały PZPN.

Kryterium F.05 dotyczy prognozy finansowej. W skrócie, klub musi przekonać komisję licencyjną, że ma zabezpieczone środki na działalność przezc cały następny sezon. Wygląda na to, że PZPN nie dał wiary tabelkom podpisanym przez prezesa Wiktora Rydza.

GKS ma pięć dni na odwołanie od tej decyzji. Na oficjalnej stronie internetowej GKS czytamy lakoniczny komunikat, że klub "przedstawi nowe dokumenty w sprawie"...

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1120955 odwiedzin