GKS Bełchatów zremisował z Podbeskidziem. Zwycięstwo z liderem było blisko

2020-07-02 21:13:07

GKS Bełchatów zremisował 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała, liderem Fortuna 1. Ligi, choć mógł nawet wygrać. Gola na wagę remisu w 29. kolejce rozgrywek "Brunatni" stracili w doliczonym czasie gry.

Kibice, którzy mogli wejść na stadion na nudę nie narzekali. To było żywe, ciekawe spotkanie. Faworyzowane Podbeskidzie miało więcej okazji do zdobycia gola, ale kapitalny mecz między słupkami bramki GKS Bełchatów rozegrał Daniel Niźnik. Grający trzeci mecz z rzędu młody bramkarz kilka razy uchronił "Brunatnych" od straty gola, a dwa razy pomogła mu poprzeczka. Bez dwóch zdań był on bohaterem meczu.

ZOBACZ SKRÓT MECZU

Tę rolę mógł przejąć Krzysztof Wołkowicz, który w 82. minucie fantastycznym strzałem z dystansu w okienko bramki gości zdobył bramkę. Chwilę wcześniej gola mógł strzelić bohater poprzedniego meczu w Suwałkach Patryk Winsztal, ale w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza. Obie te akcje były ukoronowaniem znacznie lepszej gry "Brunatnych" w drugiej połowie meczu.

Zwycięstwo nad liderem było blisko, ale w 90. minucie w zamieszaniu podbramkowym goście doprowadzili jednak do wyrównani. Szkoda, bo trzy punkty znacznie przybliżyłyby GKS do celu, jakim jest utrzymanie w Fortuna 1. Lidze.

GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
1:0 Krzysztof Wołkowicz (82’)
1:1 Kornel Osyra (90’)

GKS: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel (85’ Dawid Flaszka), Paweł Czajkowski (81’ Mikołaj Grzelak), Adrian Małachowski, Artur Golański (46’ Émile Thiakane), Krzysztof Wołkowicz - Patryk Winsztal.

Podbeskidzie: Martin Polaček - Bartosz Jaroch (88’ Michał Rzuchowski), Kornel Osyra, Aleksander Komor, Kacper Gach - Karol Danielak, Filip Laskowski (63’ Mateusz Sopoćko), Rafał Figiel, Tomasz Nowak, Łukasz Sierpina - Kamil Biliński (58’ Marko Roginić).

żółte kartki: Czajkowski, Kołodziejski, Thiakane - Biliński, Rzuchowski.

sędzia: Sylwester Rasmus (Toruń).