PGE Skra Bełchatów rozpoczęła treningi

2020-06-29 21:07:43

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła treningi

PGE Skra Bełchatów rozpoczęła treningi. Na pierwszych, poniedziałkowych zajęciach stawiło się siedmiu siatkarzy, którzy rozpoczęli okres adaptacyjny, będący wprowadzeniem do właściwego okresu przygotowawczego do sezonu 2020/2021, który rozpocznie się za dwa tygodnie.

Z nowych zawodników PGE Skry Bełchatów na pierwszych zajęciach stawili się Bartosz Filipiak, Mikołaj Sawicki i Sebastian Adamczyk. Oprócz nich w hali Energia pojawili się także Dusan Petković, Milan Katić, Kacper Piechocki i Robert Milczarek.

Warto dodać, że Grzegorz Łomacz, Karol Kłos i Norbert Huber przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski, a Mateusz Bieniek rehabilituje się po zabiegu kolana. Wciąż nie wiadomo, kiedy do zespołu dołączą Amerykanie Jennings Franciskovic i Taylor Sander oraz Irańczyk Milad Ebadipour. - Mamy problem z podróżowaniem, bo loty spoza strefy Schengen są mocno ograniczone. Serbowie dotarli do nas drogą lądową. Wierzymy, że po 15 lipca wiele granic zostanie otwartych, a wtedy będziemy mogli trenować w komplecie - mówi Michał Mieszko Gogol, szkoleniowiec PGE Skry Bełchatów.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRENINGU

Po odprawie z prezesem Konradem Piechockim oraz sztabem trenerskim siatkarze odbyli półtoragodzinny trening wprowadzający. - Jak na pierwszy raz było dość intensywnie, ale myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni. Z zakwasami problemu nie będzie - mówi Bartosz Filipiak.

Przez najbliższe dwa tygodnie zawodnicy będą trenowali w hali Energia, w siłowni, a także na boiskach do siatkówki plażowej. W połowie lipca rozpoczną natomiast typowy okres przygotowawczy. - Mamy zaplanowany również szereg sparingów, bo siatkarze tego potrzebują. Nie mieliśmy meczu od 8 marca, więc jesteśmy praktycznie pięć miesięcy bez grania - zaznacza trener Gogol.

Pierwsze dwa tygodnie zajęć będą miały charakter wprowadzający do zasadniczych przygotowań. - Czekają nas dwa tygodnie bardzo delikatnej pracy. Chcemy obudzić organizmy zawodników, dlatego będzie sporo prewencji. Bierzemy lekcję z odmrażania lig piłkarskich, gdzie było sporo kontuzji, a nasze działania mają temu zapobiec. Pierwsze zajęcia pokazały, że jesteśmy na bardzo różnych poziomach, bo niektórzy mieli możliwość trenować więcej, a niektórzy mniej. Organizmy muszą się też przyzwyczaić do dłuższych treningów, bo we własnym gronie siatkarze ćwiczyli do godziny, a w sezonie będziemy trenować znacznie dłużej - mówi Gogol.


fot. Paweł Piotrowski / PGE Skra BełchatówArtykuł dodał: mw, PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1375727 odwiedzin