GKS Bełchatów pokonał ostatnie w tabeli Wigry Suwałki

2020-06-28 14:45:59

GKS Bełchatów pokonał ostatnie w tabeli Wigry Suwałki 4:2, dzięki czemu wydostał się ze strefy spadkowej Fortuna 1. Ligi. Dwa gole dla "Brunatnych" strzelił Patryk Winsztal.

Zwycięstwo w meczu 28. kolejki GKS Bełchatów zapewnił sobie już w pierwszej połowie. "Brunatni" panowali nad pogodzonymi już chyba ze spadkiem piłkarzami z Suwałk. W 20. minucie prawą stroną boiska urwał się Adrian Małachowski, dograł płasko w pole karne, gdzie nogę do piłki dołożył Patryk Winszal, dla którego był to pierwszy gol w barwach GKS.

Niedługo potem asystujący przy pierwszym golu Małachowski dołożył do swojego dorobku gola, po tym jak wykorzystał rzut karny. Na 3:0 podwyższył zaś po indywidualnym rajdzie przez pół boiska ponownie Winsztal.

Wydawało się, że wysokie prowadzenie do przerwy da pewną wygraną GKS Bełchatów, ale w drugiej połowie podopieczni Marcina Węglewskiego oddali pole rywalom, którzy groźnie atakowali bramkę Daniela Niźnika. Przyniosło to efekt w postaci gola Patryka Czułchowskiego. Jednak pod koniec meczu bełchatowianie uspokoili sytuację, a mecz zamknął pięknym golem z dystansu Artur Golański. Wykorzystany w końcówce przez gospodarzy rzut karny po faulu Mariusza Magiery niczego już nie zmienił.

GKS Bełchatów wygrał i dzięki temu awansował na 14. lokatę w tabeli. 2 lipca przy Sportowej mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Wigry Suwałki 2-4 GKS Bełchatów 2:4 (0:3)
0:1 Patryk Winsztal (20’)
0:2 Adrian Małachowski (30’ karny)
0:3 PAtryk Winsztal (37’)
1:3 Patryk Czułowski (55’)
1:4 Artur Golański (88’)
2:4 Cezary Sauczek (90’karny)

Wigry: Dominik Kąkolewski - Grzegorz Aftyka, Michał Ozga, Martin Dobrotka, Oskar Nowak - Denis Gojko (82’ Mikołaj Wasilewski), Martin Adamec (65’. Joel Huertas), Mohamed Loua (46’ Patryk Czułowski), Robert Bartczak, Cezary Sauczek - Michał Żebrakowski.

GKS: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Michał Kołodziejski,  Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek -  Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Adrian Małachowski (77’ Artur Golański),  Émile Thiakane, Krzysztof Wołkowicz (86’ Mikołaj Grzelak) - Patryk Winsztal (46, 59. Przemysław Zdybowicz).

żółte kartki: Dobrotka, Huertas - Niźnik, Wołkowicz.