Tylko część piłkarzy GKS Bełchatów chce grać do końca sezonu

2020-06-27 00:05:42

Tylko część piłkarzy GKS Bełchatów chce grać do końca sezonu

GKS Bełchatów przedłużył do końca sezonu umowy z siedmioma zawodnikami, których kontrakty wygasały z końcem czerwca. To oznacza, że dla dziewięciu piłkarzy niedzielny mecz z Wigrami Suwałki może być ostatnim w barwach GKS.

Przedłużony ze względu na pandemię sezon kluby i piłkarzy postawił przed nie lada problemem. Większość piłkarskich kontraktów kończy się z dniem 30 czerwca. Kluby dostały więc możliwość aneksowania umów z graczami, których kontrakty kończą się 30 czerwca tego roku. W GKS Bełchatów z tej opcji skorzystało na razie siedmiu graczy.

W gronie tych, którzy zdecydowali się dokończyć sezon w barwach GKS, mimo obecnej, trudnej sytuacji finansowej klubu są: Paweł Lenarcik, Daniel Niźnik, Paweł Czajkowski, Damian Michalak, Artur Golański, Marcin Ryszka i Przemysław Zdybowicz, który jest wypożyczony z Wisły Kraków i to wypożycznie zostało przedłużone.

To pierwsza od dawna pozytywna informacja dotycząca kadry GKS, po tym, jak klub postanowili opuścić, wcześniej rozwiązując kontrakt, trener Artur Derbin, kapitan Marcin Grolik i symbol GKS ostatnich lat Bartłomiej Bartosiak.

Nie oznacza to jednak, że GKS Bełchatów dokończy sezon w składzie, jakim grał do tej pory. Dziewięciu piłkarzy, którym za trzy dni kończą się kontrakty nie zdecydowało się na ich aneksowanie do końca bieżących rozgrywek. Czy to oznacza, że w niedzielę przeciwko Wigrom Suwałki będą mieli ostatnią okazję by zagrać dla "Brunatnych"?

W gronie piłkarzy, którym 30 czerwca kończą się kontrakty z GKS są (według serwisu Transfermarkt.pl): Michał Kołodziejski, Mariusz Magiera, Mateusz Szymorek, Mikołaj Grzelak (oficjalna strona GKS Bełchatów podaje, że "Miki" ma kontrakt ważny dłużej), Marcin Sierczyński, Adrian Małachowski, Krzysztof Wołkowicz, Dawid Flaszka i Maciej Koziara.

Dodajmy, że ważne kontrakty z klubem mają: Bartosz Biel, Emile Thiakane, Bartłomiej Lisowski, Viktor Putin (wszyscy do 30 czerwca 2021), Damian Warnecki (30 czerwca 2022) i Patryk Winsztal (30 czerwca 2023). Niestety nie musi to oznaczać, że ci piłkarze pozostaną na Sportowej, gdyż jeśli klub zalega im z wypłatami mogą wnieść o rozwiązanie kontraktów.

Dwuletni kontrakt z klubem miał jeszcze Kacper Kondracki, który od 1 sierpnia oficjalnie zostanie zawodnikiem Wisły Płock, do której przejdzie na zasadzie transferu definitywnego. 17-letni pomocnik, który nie zdążył jeszcze zadebiutować w pierwszej drużynie pozostanie jednak w GKS do końca sezonu. Przypomnijmy, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy do Wisły Płock przenieśli się już Damian Michalski i Dawid Kocyła.

Ostatni mecz w czerwcu, w którym trener Marcin Węglewski będzie miał do dyspozycji obecną kadrę GKS Bełchatów będzie niedzielne spotkanie w Suwałkach przeciwko Wigrom (początek godz. 12.40). Natomiast w lipcu, w decydującej fazie walki o utrzymanie w Fortuna 1. Lidze, być może już bez znacznej grupy piłkarzy GKS zagra jeszcze z: Podbeskidziem Bielsko-Biała, Olimpią Grudziądz (wyjazd), Bruk-Bet Termalicą Nieciecza, Miedzią Legnica (wyjazd), Puszczą Niepołomice i GKS Tychy (wyjazd).

Tymczasem po piątkowych meczach Fortuna 1. Ligi "Brunatni" spadli do strefy spadkowej. "Niespodziewanie" solidarnie powygrywały swoje mecze wszystkie drużyny, które bezpośrednio walczą z GKS o utrzymanie. Chrobry Głogów pokonał 1:0 Sandecję, a sensacyjne zwycięstwa na wyjazdach odniosły Chojniczanka, która pokonała 3:1 GKS 1962 Jastrzębie, Puszcza, która wygrała 3:1 w Niecieczy i Odra Opole, która zdobyła Sosnowiec, także wygrywając w stosunku 3:1.  

fot. Piotr Tokarczyk / FotoPiotr

 

 

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101971 odwiedzin