PGE Skra Bełchatów zastrzeże numer Mariusza Wlazłego

2020-06-25 22:05:02

PGE Skra Bełchatów zastrzeże numer Mariusza Wlazłego

PGE Skra Bełchatów zastrzeże numer 2, z którym przez 17 lat występował Mariusz Wlazły. Nikt więcej już w bełchatowskim klubie nie zagra już z takim numerem.

W ten sposób PGE Skra Bełchatów chce oddać szczególny hołd siatkarzowi, który dzięki swojej grze stał się ikoną bełchatowskiego klubu. W żółto-czarnej koszulce z numerem 2 na plecach grał przez 17 lat, tworząc wszystkie sukcesy PGE Skry. Stał się żywą, grającą legendą całej polskiej siatkówki, a wielu kibiców w kraju na hasło PGE Skra odpowiada Mariusz Wlazły, a na hasło Mariusz Wlazły - PGE Skra.

9 tytułów mistrza Polski (plus dwa srebrne i dwa brązowe medale), 7 Pucharów Polski, 4 Superpuchary Polski, srebro i dwa brązowe medale Ligi Mistrzów i dwa srebrne i brązowy medal Klubowych Mistrzostw Świata. Do tego masa wyróżnień indywidualnych. I koniec. Więcej trofeów dla PGE Skry Mariusz Wlazły nie zdobędzie, bo odchodzi z Bełchatowa. W nowym sezonie będzie grał w Treflu Gdańsk.

- Ten numer zawsze będzie kojarzył się z Mariuszem. W ten sposób chcemy też podziękować Mariuszowi za pomoc w osiąganiu naszych wspólnych sukcesów, ale też wszystkie medale będą się Mariuszowi kojarzyć z PGE Skrą. Koszulka z jego numerem już wkrótce zawiśnie pod sufitem hali Energia - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skry Bełchatów.

Dwójka będzie drugim numerem zastrzeżonym przez PGE Skrę Bełchatów. Wcześniej pod sufitem w hali Energia zawisł numer 10, z którym w barwach PGE Skry grał Miguel Angel Falasca. W poniedziałek, 22 czerwca obchodziliśmy pierwszą rocznicę jego przedwczesnej śmierci.

fot. PGE Skra Bełchatów

 

 

Artykuł dodał: mw

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101421 odwiedzin