Bartłomiej Bartosiak rozwiązał kontrakt z GKS Bełchatów. Wychowanek też już miał dość

2020-06-25 15:20:20

Bartłomiej Bartosiak rozwiązał kontrakt z GKS Bełchatów. Wychowanek też już miał dość

Bartłomiej Bartosiak rozwiązał kontrakt z GKS Bełchatów. Wychowanek klubu ze Sportowej też już ma dosyć obecnej sytuacji klubu i nie zamierza dokończyć sezonu w barwach "Brunatnych", choć akurat w przypadku "Bartasa" doskonale wiemy, że jego serce zawsze było zielone.

Bartłomiej Bartosiak jest wychowankiem GKS Bełchatów z krwi i kości. Grał w klubie od najmłodszych lat, przechodząc szczeble rozwoju w grupach młodzieżowych, dotarł aż do ekstraklasowej drużyny, zdobył opaskę kapitana, a w pamięci kibiców GKS zapisał sie chociażby golem "na Legii" 10 lat temu, kiedy jako 19-latek wyrzucił warszawian z europejskich pucharów, czy też jedene z ostatnich, gdy rok temu wbił gwożdzia do trumny Widzewa i przypieczętował zwycięstwo i praktycznie awans GKS.

Dla GKS Bełchatów Bartek Bartosiak zagrał w 163 oficjalnych meczach (23 w ekstraklasie, 53 w I lidze, 87 w II lidze i 10 w Pucharze Polski), strzelając 25 goli, często trafiając w ważnych momentacxh lub w efektowny sposób, choćby przewrotką.

W obecnym sezonie "Bartas" wystąpił w 21 meczach, strzelając jednego gola. Był tym, który kilka miesięcy temu nie bał się otwarcie powiedzieć, że piłkarze GKS mają dość lekceważenia przez klub, który nie płaci im wynagrodzenia na czas.

Decyzja o rozwiązaniu kontraktu przed czasem przez wychowanka, mającego duże poważania wśród kibiców, musiała być dla Bartka Bartosiaka niezwykle trudna. Jego sytuację trzeba jednak zrozumieć i niestety nalezy się też liczyć z faktem, że wkrótce postąpić mogą kolejni piłkarze. W tej sytuacji przytoczyć można jeden z komentarzy internetowych, że o ile większościowy właściciel klubu udzielił prezesowi absolutorium, to piłkarze tego nie robią. Wcześniej kontrakt z GKS rozwiązał kapitan Marcin Grolik, a tuż przed wznowieniem rozgrywek z klubu odszedł trener Artur Derbin.

fot. Piotr Tokarczyk / Foto Piotr

 


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1317780 odwiedzin