Oficjalnie, Jakub Kochanowski żegna się z PGE Skrą Bełchatów. Będzie grał dla ZAKSY

2020-06-23 15:29:00

Oficjalnie, Jakub Kochanowski żegna się z PGE Skrą Bełchatów. Będzie grał dla ZAKSY

Jakub Kochanowski odchodzi z PGE Skry Bełchatów. O tym, że reprezentacyjny środkowy opuści klub z Bełchatowa wiadomo było od kilku miesięcy. W końcu klub oficjalnie potwierdził tę informację.

Jakub Kochanowski podpisał kontrakt z PGE Skrą przed sezonem 2018/2019. Był to znakomity ruch bełchatowskiego klubu, ponieważ młody środkowy był bardzo obiecującym graczem, a jeszcze przed swoim debiutem zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Polski. Swoje umiejętności potwierdzał na boisku i trzeba przyznać, że na środku siatki był jednym z najlepszych zawodników.

- Dokonując wyboru klubu po moim drugim sezonie w PlusLidze przyszedłem do PGE Skry m.in. dlatego, że od małego było to moje marzenie - podkreśla Jakub Kochanowski. - To ogromny klub z wielką historią, bardzo dobrze zbudowana marka. Tak wtedy myślałem i tak faktycznie się okazało. To była przyjemność grać i funkcjonować w tym klubie. Na pewno będę to pozytywnie wspominał i niewykluczone, że jeszcze kiedyś nasze drogi się zejdą - dodaje.

W sezonie 2019/2020 Kochanowski zdobywał średnio 10,67 punktu, co jest znakomitym wynikiem dla środkowego. Warto przypomnieć, że wyjątkowy okres gry zanotował zimą, kiedy to przez trzy kolejne mecze PlusLigi notował stuprocentową skuteczność w ataku. Jeszcze lepiej prezentował się w sezonie 2018/2019, kiedy to w 28 meczach PlusLigi zdobywał średnio 11,5 punktu. Nie bez znaczenia była też silna i trudna do przyjęcia zagrywka, którą dysponuje Kochanowski.

Jakub Kochanowski z PGE Skrą wywalczył Superpuchar Polski i brązowy medal Ligi Mistrzów, a także brązowy medal PlusLigi. Od nowego sezonu będzie grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle.

- Kilka razy pokazał naprawdę fenomenalną grę na siatce. Kończył wszystkie ataki grając bardzo dobrze, mądrze i świadomie w bloku. Realizował praktycznie wszystko, o czym mówiliśmy przed meczem - chwali byłego już środkowego PGE Skry trener drużyny Michał Mieszko Gogol. - W ostatnim sezonie Kochanowski odbudował się na zagrywce. Może nie było widać tego w każdym meczu, ale przez trening widzieliśmy, że faktycznie ten serwis wrócił do Kuby - dodaje.

Jakuba Kochanowskiego w PGE Skrze zastąpi Mateusz Bieniek, który podpisal z bełchatowskim klubem kontrakt. Oprócz niego w kadrze drużyny jest jeszcze dwóch reprezentacyjnych środkowych Norbert Huber i Karol Kłos.

fot. PGE Skra Bełchatów

 


Artykuł dodał: mw, PGE Skra Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 1101974 odwiedzin